12) 2020-07-03

11 knygos “Pasirengus gimti“ skyriuje paminėjau abortus. Tie, kurie naršė šią svetainę ir/ar skaitė pačią knygą, turėjo pastebėti, kad abortai yra viena pagrindinių temų. Ji yra kone skaudžiausia. Kas du mėnesius mes įvykdome po Holokaustą (per 2020 m. pirmus du mėnesius abortais buvo nužudyta virš 7 mln. žmonių, kai naciai žydų nužudė apie 6 mln. maksimaliais paskaičiavimais). Tiek, kad jis baisesnis už žydiškąjį – žydai turėjo bent teorines, o kai kurie ir praktines galimybes bėgti, slėptis ar priešintis, gi šie vargšai negimę žmonės tokių galimybių neturi. Yra ir dar žiauriau, bet apie tai papasakosiu kiek vėliau.

Pagrindinė organizacija pasaulyje propaguojanti ir atliekanti abortus – Planuotos Tėvystės Federacija (dažnai vadinama Planuotos Tėvystės Organizacija, angliškai – Planned Parenthood Federation of America, Inc. (PPFA) arba Planned Parenthood). Vien 2015 m. ji įvykdė beveik 1 mln. abortų pasaulyje:

“Planuotos tėvystės federacija 2015 m. nutraukė beveik milijoną negimusių kūdikių gyvybių“

Taigi, ši organizacija – pirmoji pasaulyje atidariusi gimimų kontrolės kliniką (tuo metu organizacija vadinosi kitaip), o šiuo metu yra aktyvi ne tik šioje srityje, bet ir politikoje, aktyviai besikišdama į politinius procesus daugybėje pasaulio šalių. Taip pat ir finansiškai, na finansiniai srautai abipusiai – jie patys irgi gauna nemenkas finansines injekcijas iš kai kurių valstybių. Aišku, aktyviausia ji yra savo tėvynėje JAV. Įsteigusi ir apdovanojimus už lyderystę prisidedant prie reprodukcinių teisių (kas išvertus į žmonių kalbą reikštų teises į abortus). Viena iš apdovanotojų – Hillary Clinton, viena aktyviausių šios organizacijos rėmėjų turbūt per visą jos istoriją. Yra ir daugiau apdovanotų įžymybių, nebūtinai tiesiogiai atstovaujančių JAV Demokratų partiją, nors dauguma – vienaip ar kitaip susiję. Kaip pirmame filmuke mano 4) 2020-05-08 bloge sako garsi JAV feministė Camille Paglia, kuri pati yra ir aktyvi kovotoja už abortus bei Demokratų partijos narė – kažkada ji irgi buvo aktyvi Planuotos Tėvystės Organizacijos rėmėja, kol suprato, kad realiai ši organizacija tėra Demokratų partijos padalinys.

Bet apie viską iš eilės. Mėgstu nuoseklumą rašant, todėl stengiuosi susieti naujesnes temas šioje svetainėje ir mano feisbuko profilyje su aptarinėtomis anksčiau. Tai pabandysiu padaryti aptardamas šios federacijos tarptautinio tinklo padalinį Lietuvoje. Be abejo toks yra ir jis vadinasi Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija. Užmetus akį į jų puslapį, į ją krenta naujienos apie LGBT. Sutapimas ne atsitiktinis, kaip jau rašiau straipsnyje čia – šie judėjimai yra artimai susiję ir taip yra visame pasaulyje. Na ir vienas iš 4 puslapyje pristatomų ekspertų – Socialdemokratų partijos narys Artūras Rudomanskis yra ne kas kitas kaip Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas. Ši asociacija yra pagarsėjusi kaip lytinio švietimo pamokėlių rengėja Lietuvoje – kol partijos kolegos kovoja, kad tokios pamokos būtų įvestos privaloma tvarka, ji pasirūpina kaip prieiti prie mokyklų, darželių ir pan. iki to laiko, kol tai bus padaryta. Lytinis švietimas, apie kurį daug rašiau 7) 2020-05-29 bloge, skirtas ne tik ugdyti palaidą jaunimo seksualinio gyvenimo būdą, bet ir diegti LGBT ideologines nuostatas, jo įgyvendinimas yra kone pagrindinė LGBT siekiamybė kiekvienoje šalyje. Gi pirmojo siekio įgyvendinimas kaip tik yra ir Planuotos Tėvystės Organizacijos vienas iš pagrindinių tikslų.

Todėl kuriam laikui palikime lietuviškąją jos atšaką, kurios dar viena ekspertė – buvusi socialdemokratė bei Pakso partijos narė Marija Aušrinė Pavilionienė yra tiek žymi, kad net pristatinėti nereikia, ir grįžkime prie šios pasaulinės organizacijos bendrai kaip tokios. Pradiniam susipažinimui, prieš tai buvusio teiginio paaiškinimui ir tam, kad neapkrauti jūsų ir nevargti su išvedžiojimais siūlau šį trumpą į lietuvių kalbą išverstą filmuką:

Abortas nepaisant nieko: “Planuotos tėvystės“ projektas

O bendrai susipažinus būtų įdomu panagrinėti šios organizacijos istorines šaknis. Štai kas apie tai rašoma:

“Už gyvybės apsaugą nuo jos pradėjimo momento pasisakantys amerikiečiai šiandien dažniausiai mano, kad „Amerikos nėštumo kontrolės lyga“, įkurta Margaretos Sanger prieš 100 metų ir vėliau pervadinta į „Planuotos tėvystės organizaciją“, yra susijusi su eugenika ir rasizmu. Tačiau tai tiesa tik dalinai. Tai lyg pasakymas, kad Šiaurės Amerikos krepšinio lyga (NBA) susijusi su profesionaliu sportu. Iš tikrųjų nėštumo kontrolės ir eugenikos judėjimai buvo vienas ir tas pats judėjimas – Margaret Sanger net du kartus bandė sujungti savo organizaciją su didesnėmis eugenikos šalininkų grupėmis.
Eugenikos ekspertas Eugenas Fischeris, skaitęs pranešimą M. Sanger organizuotoje konferencijoje apie populiaciją, tuo metu valdė koncentracijos stovyklą. Ji buvo įrengta vokiečių valdomoje Pietvakarinėje Afrikoje prieš Pirmąjį pasaulinį karą, kur Fischeris žudė, marino badu ir eksperimentavo su vietiniais afrikiečiais. Būtent Fischerio knyga apie eugeniką, kurią Hitleris skaitė kalėjime, privertė būsimąjį diktatorių patikėti eugenikos svarba.“

„Planuotos tėvystės“ valdyboje bei kitose jai artimose organizacijose dirbę žmonės, rašę į Sanger leistą „Nėštumo kontrolės apžvalgos“ žurnalą, dalyvavę jos organizuotose ir remiamose konferencijose bei „Planuotos tėvystės“ organizacijos apdovanoti žmonės buvo bjauriausi, paranojiškiausi 20 a. elitistai ir baltieji rasistai. Už juos baisesni buvo tik tie, kurie buvo pakarti Niurnberge. Po šių bylų, kur „eugenika“ pelnytai įgavo nekokią reputacija, šie Amerikos elitistai gąsdino perdėta „gyventojų pertekliaus“ grėsme, desperatiškai siekdami kontroliuoti kitų žmonių vaisingumą, jei reikia, sterilizacijos pagalba – šią politiką Sanger rėmė nuo 1934 metų.“

“Sanger draugai ir kolegos (tokie kaip Harry Laughlin) priiminėjo apdovanojimus iš nacių kontroliuojamų universitetų, viešėjo pas pas Hitlerį ir Himlerį bei didžiavosi, kad jų Amerikoje išvystytos priverstinės sterilizacijos programos kaip modeliai naudojamos vokiečių. Sanger redakcinėje kolegijoje buvęs ir dažnai savo straipsnius „Nėštumo kontrolės apžvalgoje“ publikavęs Lothropas Stoddartas buvo aukšto rango Masačiusetso Kuklusklano narys, kurio knygą „The Rising Tide of Color Against White World Supremacy“ (liet. „Kylanti spalvotųjų banga prieš baltojo pasaulio viršenybę“) Hitleris „Mein Kampf“ (liet. „Mano kova“) vadino „savo biblija“.
Eugenikai nebuvo marginalūs ekscentrikai. Jų gretose buvo Harvardo profesorių, protestantų dvasininkų, žymių gamtosaugininkų, pagal kuriuos yra pavadintos ištisos gyvūnų rūšys, trečiojo dešimtmečio turtuolių. Didžiausia paramos dalis eugenikos organizacijoms atkeliavo iš Carnegie korporacijos ir Rokfelerio fondo.
Aukščiausiojo Teismo teisėjas Oliveris Wendellis Holmesas, išreikšdamas nuomonę, kad priverstinė „silpnesnio mąstymo“ Virdžinijos moterų sterilizacija atitiko Konstituciją, pasakė liūdnai pagarsėjusią frazę: „Gana trijų kartų silpnapročių“. Kitas Sanger sąjungininkas Madisonas Grantas, žinomas Darvino sekėjas ir eugenikas, padėjo dešimčiai dienų Niujorko zoologijos sode išstatyti Afrikos pigmėjų Ota Benga narve kartu su orangutangu, norėdamas „iliustruoti evoliuciją“. Už savo paties gyvenimą atsakingas Benga tapo tik po dešimties metų.“

Visą straipsnį rasite čia:

Jason Jones, John Zmirak “Planuotos tėvystės organizacijos ir juodaodžių genocido ryšiai“

Blogiausia, kad tai nėra vien istorija, bet tokie dalykai, tik įmantresnėmis ir subtilesnėmis formomis, yra vykdomi ir toliau. Štai organizacijos Parlamentinis Tinklas Kritinėms Problemoms (The Parliamentary Network for Critical Issues) straipsnis:

Holy See, African bishops, and Kenyan NGOs object to UNFPA’s SRHR summit in Nairobi (Šventojo Sosto, Afrikos vyskupų ir Kenijos NVO protestuoja prieš Jungtinių Tautų Populiacijos Fondo Seksualinės ir Reprodukcinės Sveikatos ir Teisių viršūnių susitikimą Nairobyje)

Šiame 2019-11-08 straipsnyje tarp kita ko yra tokie pareiškimai:

“Jis [arkivyskupas Kivuva] pridūrė, kad šio viršūnių susitikimo organizatoriai užsieniečiai “sako mums, kad mes esame vargingi, nes mūsų yra per daug. Tai melas! Mes esame vargingi, nes jie atėmė ir vis dar atiminėja mūsų išteklius. Pažvelkite į Kongo DR, su visais savo mineralais, ji turėtų būti turtingiausia šalis.“

Galima ginčytis dėl Afrikos šalių prasto ekonominio išsivystymo priežasčių, tačiau jas spręsti naikinant skurdesnius gyventojus buvo ir Margaret Sanger viena iš pagrindinių idėjų, dėl kurios ji kūrė savo organizaciją. Kaip rašoma prieš tai pateiktame straipsnyje:

“Tie patys žmonės dešimtmečius dalyvavo tiek Amerikos eugenikos, tiek Sanger organizacijose ir dirbo kartu prie nesibaigiančių projektų. Tarp bendrų darbų buvo kontraceptinių tablečių kaip būdo mažinti Amerikos juodaodžių gimstamumą plėtojimas (ankstyvosios stadijos ir pavojingos tabletės buvo išbandytos su skurdžių kaimo gyvenviečių moterimis Puerto Rike), taip pat priverstinos sterilizacijos arba kastracijos įstatymų priėmimas, kurie buvo nukreipti į juodaodžius ir kitus skurdžiau gyvenančius žmones daugiau nei dvylikoje valstijų, įvardinant minėtų grupių žmones esant „silpnesnio mąstymo“, „nelanksčiais“ ir tiesiog „netinkamais“ būti tėvais. Šiandien „Planuota tėvystė“ kuria savo centrus skurdžiausiuose Amerikos rajonuose ir prieš tas pačias grupes veikia naudodama abortus.“

Dar vienas bjaurus būdas – selektyvūs abortai:

“Jie ignoruoja faktą, kad Veiksmo Programa [kalbama apie 1994 m. Kairo Tarptautinę Populiacijos ir Vystymosi Konferenciją, kur ši programa buvo priimta] įvardijo “technologijų naudojimą vaisiaus lyties nustatymui tam, kad abortuoti moteriškus vaisius“ ir taip vadinamą priešgimdyminę lyties selekciją “kenksminga ir neetiška praktika“ prieš merginas.“

Šių dalykų “prastūminėjimas“ nestebina, nes gana panaši praktika paplitusi ir kai kuriose taip vadinamose išsivysčiusiose vakarų valstybėse. Apie tai daugiau rašysiu kitą kartą.

Straipsnyje minima ir daugybė kitų “negražių“ dalykų. Be abejo, šiame viršūnių susitikime buvo priimta keletas dokumentų, iš kurių kone svarbiausias – Globalinė Deklaracija dėl Abortų, kuriai ir skirta daugiausiai straipsnio kritikos. Taip pat be abejo, kad viena iš daugelio jį pasirašiusiųjų organizacijų – Planuotos Tėvystės Federacija.

Taigi, eugenikos (vienas iš apibrėžimų – mokslinė teorija ir praktika, istorijoje buvusių bandymų taikyti genetikos žinias žmonių atžvilgiu (rasinė higiena)) idėjos ir toliau taikomos ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Daugelyje šalių pats žodis “eugenika“ gi kone uždraustas, nes ta sąvoka buvo pamatinė Hitlerio ideologijai.

Nepaisant to, matome, kad Hitlerio idėjos pasaulyje puikiai gyvuoja toliau bei yra pritaikomos praktiškai. Todėl negaliu niekaip sutikti su Y. N. Harario, vieno pagrindinių mano knygos įkvėpėjo (apie jo knygas daugiau žr. čia ir čia), reiškiamomis mintimis, kad evoliucionizmas (populiariau vadinamas nacizmu) galutinai pralaimėjo Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje 1945 m. Kaip ir su jo mintimi, kad maždaug 1990 m. lygiai taip pat galutinai pralaimėjo socializmas ir nuo to laiko vienintelė pasaulyje vyraujanti ideologija teliko liberalizmas. Pereituose bloguose jau daug rašiau apie tai, kad socializmas (arba komunizmas, jei norite) ne tik, kad kuo puikiausiai išgyveno, bet šiais laikais jau galutinai susiliejo su liberalizmu. Naująją ideologinę srovę aš, kaip ir daug kas, įvardinu liberalmarksizmu, dažnai tai vadinama leftizmu, kai kur – tiesiog liberalizmu, o man dar patinka “progresyviojo liberalizmo“ apibrėžimas. Nematau jokių teorinių priežasčių, kodėl neturėtų vykti tai, kas jau praktiškai ir vyksta – į šį liberalmarksizmą dar įsilieja ir nacizmo ideologija. Logiška, juk visos šios taip vadinamojo humanizmo ideologijos yra, metaforiškai kalbant, to paties medžio trys šakos.

Bet apie tai daugiau gal kiek vėliau.

%d bloggers like this: