15) 2020-07-24

Gal jau minėjau, kad, nors “Pasirengus gimti“ yra socialinės fantastikos žanro knyga, mano fantazijų ten yra mažai (išskyrus, aišku, “rašytojišką“ dalį – siužetas, veikėjai, pan.). Dalis jos yra grįsta įvairių mokslininkų prognozėmis, dalis – šių dienų realijomis. Todėl dabar papasakosiu iš kur kilo 11 skyriaus pasakojimas apie prekybą embrionų ar net gimusių kūdikių kūno dalimis:

Paulius Stonis “Kūdikių organai ant prekystalių“

“JAV žiniasklaida jau beveik mėnuo mirga straipsniais ir komentarais apie internete paviešintus  slapta nufilmuotus vaizdo įrašus, kuriuose viena iš Planuotos tėvystės organizacijos (PTO) vadovių viešai aptarinėja organizacijos naudojamą dalinio gimimo aborto procedūrą, kuri padeda išsaugoti nepažeistas kūdikio kūno dalis, o vėliau jas parduoti.

Iki šiol internete vienas po kito viešinami vaizdo įrašai nepalieka abejingų ir vis labiau audrina JAV piliečius. 2014-2015 metais šiuos įrašus slapta padarė du nevyriausybinės organizacijos „Medicininės pažangos centras“ (angl. Center for Medical Progress arba CMP) darbuotojai, apsimetę potencialiais žmogaus audinių pirkėjais iš biotechnologijų kompanijos. Įrašuose užfiksuoti pokalbiai su PTO medicininių paslaugų vyresniąja direktore Debora Nukatola (Deborah Nucatola), su kuria aptariamos galimybės moksliniams tyrimams įsigyti po atlikto aborto išsaugotas kūdikių dalis. Po šių įrašų paviešinimo PTO sulaukė kaltinimų dėl JAV įstatymų, draudžiančių bet kokią prekybą žmogaus kūno dalimis ar audiniais, pažeidimų.“

Plačiau apie tai ir kitą, su tuo susijusį, teisminį procesą:

Lianne Laurence “5 things to know about the Planned Parenthood baby body parts civil trial“ (5 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie Planuotos Tėvystės kūdikių kūno dalių prekybos civilinį teismo procesą)

Phelim McAleer “Planned Parenthood doctor admits in court: strong demand for aborted babies’ livers, kidneys, intestines“ (Planuotos Tėvystės gydytojas teisme prisipažįsta: yra didžiulė paklausa abortuotų kūdikių kepenims, inkstams, žarnoms)

Lianne Laurence “Jury begins deliberations in Planned Parenthood ‘blockbuster trial of the century’ (Teismas pradeda svarstymus Planuotos Tėvystės “bombai prilygstančiame amžiaus teismo procese“)

“Kaip gerai žinoma, 2015 m. CMP paskelbti video įrašai, atskleidžiantys Planuotos Tėvystės akivaizdžiai nelegalią prekybą abortuotų kūdikių kūno dalimis, įžiebė visuomenės pasipiktinimą, Kongreso ir Senato svarstymus ir Teisingumo departatamento tebesitęsiantį kriminalinį Planuotos Tėvystės tyrimą.“

Nežinau, kokia yra šio tyrimo būklė šiuo metu, bet pateikiu pereitų metų pabaigos straipsnius ne apie šį tyrimą, bet apie civilinį teismą, kuriame ieškovai buvo Planuotos tėvystės organizacija:

“Šis ieškinys yra Planuotos Tėvystės žūtbūtinis bandymas visam laikui diskredituoti slaptus video įrašus, kuriuos CMP paskelbė 2015 m. ir kurie atskleidė jos dalyvavimą prekiaujant kūdikių kūno dalimis. Atsainus abortuotojų brutalumas aptariant negimusių kūdikių traiškymą ir derantis dėl vaisių organų kainos šokiravo pasaulį ir Planuota Tėvystė nori paskleisti, kad neteisūs yra tie, kurie tai atskleidė, o ne jų milžiniška abortų korporacija.

Tai ir atsakomoji akcija – Planuota Tėvystė nori sutraiškyti gyvybės gynėjus, kurie pasislėpę juos atskleidė. Ieškovai teigia, kad CMP projektų vadovas David Daleiden, po priedanga veikę žurnalistai Sandra Merritt ir Geraldo Adrian Lopez bei steigiamosios valdybos nariai Troy Newman ir Albin Rhomberg vykdydami slaptą video projektą įvykdė 15 nusikaltimų – nuo sutarties pažeidimo iki reketo. Jie teigia, kad CMP yra kalta dėl to, ką Planuotos Tėvystės kadrų skyrius buvo priverstas įsigyti po to, kai suprato, kad yra įrašinėjami – pavyzdžiui, saugumo atnaujinimus ar personalo konsultavimo specialiąsias linijas.

Bet yra vienas dalykas, dėl kurio Planuota Tėvystė nekaltina – tai šmeižtas, nes reikėtų pateikti visus turimus tam kaltinimui įrodymus per ikiteisminį bylos tyrimo laikotarpį. Kadangi faktiškai CMP video įrašai nėra šmeižtas, įrodymai apie Planuotos Tėvystės pasipelnymo iš vaisių audinių praktiką ir jos kainodarą nėra tai, kas ji norėtų, kad būtų viešai ištransliuota.“

Įdomu, ką pasakytų Lietuvos žurnalistai, susidūrę su tokia reakcija į kokį nors jų žurnalistinį tyrimą, nebūtinai apie prekybą kūdikių dalimis?

Toliau apie tai, kaip tie žiaurumai yra palaikomi. Štai dar šių metų kovo mėnesį vienas iš Demokratų partijos kandidatų į JAV prezidentus Bernie Sanders teigė, kad “(moterų) laisvė kontroliuoti savo kūną – pagrindinė, neatimama teisė“ ir aršiai užsipuola savo varžovą Joe Biden, kad šis ja visada rūpinosi ir tebesirūpina nepakankamai:

Bernie Sanders “The fight for reproductive freedom is happening right now“ (Kova už reprodukcines teises vyksta dabar)

Gi po liepos pradžioje pasiekto susitarimo tarp Bernie Sanders ir Joe Biden, Biden tuo klausimu irgi prabyla žymiai griežčiau:

Steven Ertelt “Joe Biden: “I’m going to do everything in my power” to promote abortion“ (Joe Biden – “Padarysiu viską, kas mano galioje“ kad paremti abortus)

“Kaip nurodė LifeNews, Planuotos Tėvystės abortų tinklas, kuris yra atsakingas už šimtų tūkstančių kūdikių nužudymą, pareiškė remsiąs Bideną ir išleis milijonus dolerių, kad paremtų jį prieš už gyvybę pasisakantį prezidentą Donaldą Trumpą. Savo ruožtu, Biden pažadėjo teikti jų pasiūlymus Baltuosiuose Rūmuose.“

O štai kaip, kur kas žiauriau, abortus remia kai kurios feministinės organizacijos:

“Už abortus kovojančios apsinuoginusios feministės puolė katedrą malda ginančius vyrus“

“Sukrečiančiame vaizdo reportaže iš Argentinos matyti, kaip minia feminisčių per neseniai vykusį protestą San Chuano (San Juan) mieste puola ir seksualiai priekabiauja prie grupelės rožančių kalbančių vyrų, taikiai stovinčių katedros gynyboje. 


Moterys, dauguma apnuogintomis krūtinėmis, dažais purškė vyrų tarpkojus ir veidus, piešė svastikas ant jų krūtinių ir kaktų, markeriais jiems paišė hitleriškus ūsus. Jos taip pat vaizdavo nešvankias seksualines scenas ir spaudė savo krūtis jiems prie veido. Policija žiniasklaidai sakė, jog negalėjo įsikišti, nes „jos – moterys“. 
Pasak InfoCatolica, kai kurios moterys skandavo: „Romos Katalikų apaštalinei Bažnyčiai, norinčiai įlįsti po mūsų antklodėmis, mes sakome: norime būti kekšės, transvestitai ir lesbietės. Legalūs abortai kiekvienoje ligoninėje.“

Buvo matyti, kaip kai kurių puolamų vyrų veidu tekėjo ašaros. Nei vienas iš jų į smurtą neatsakė tuo pačiu. Nors protesto centras buvo priešais katedrą, InfoBae praneša, jog „visas miestas pabudo nuo graffiti piešinių, palaikančių abortus.“ 

Šalia šio straipsnio pateikiami ir sužvėrėjusių patelių vaizdai. Tačiau tai ne patys pasibaisėtiniausi protestai už abortus, kuriuos yra tekę matyti medijoje. Deja, ne visus yra lemta pamatyti dar kartą, kai ko, ko ieškojau (ganėtinai šamanistinio ritualo su dažymusi raudonais dažais, skandavimu, kūdikių lėlių badymu ir deginimu miesto centro aikštėje) nebepavyksta rasti, esu tikras, kad jis jau yra išcenzūruotas. Ta proga, pasidalinsiu tuo, kas šiandien vis dar yra feisbuke, nors kas ten ir kur tiksliai vyksta ir nežinau, nepaaiškinta:

Dar šiek tiek apie kitą reiškinį, aprašytą knygoje “Pasirengus gimti“ – surogaciją. Surogacija vadinamas susitarimas, dažnai paremtas teisine sutartimi, kai moteris (surogatinė motina) sutinka išnešioti ir pagimdyti vaiką kitam asmeniui ar asmenims, kurie po gimimo taps vaiko tėvais. Čia yra straipsnis, nukreipiantis ir į lietuviškąsias nesenas šio reikalo aktualijas:

Ramūnas Aušrotas “Surogacija – moderni vergovės forma“

“LR Seimo nariai Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas užregistravo rezoliucijos projektą, kuriuo siūloma LR Seimui pasmerkti bet kokios formos surogaciją, taip pat paraginti Lietuvos Respublikos institucijas siekti, kad surogacija, kaip prekybos žmonėmis ir moterų išnaudojimo forma, būtų tarptautiniu lygiu uždrausta.“

Nors sulaukė pasipriešinimo, 12) 20-07-03 bloge minėto socialdemokrato A. Rudomanskio bei kitų smerkimo, ši rezoliucija buvo priimta, kuo ir džiaugiuosi.

“Visai kitaip (nei abortų atveju) yra surogacijos atveju, kuriai kur kas sunkiau sekasi skintis kelią panašaus „pripažinimo“ link. Komercinė surogacija Europos šalyse iš esmės yra draudžiama, o taip vadinama „altruistinė“ jos forma galima tik penkiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Danijoje, Belgijoje ir Olandijoje. Lietuvos teisė surogacijos klausimu tyli, tačiau netiesiogiai jos draudimą galima įžvelgti LR Baudžiamojo Kodekso 157 str., draudžiančiame vaiko pirkimą arba pardavimą. Netgi Europos Parlamentas, gana liberaliai suvokiantis žmogaus teises, surogacijos atveju, neišskirdamas jos „altruistinių“ ir „komercinių“ aspektų, ne kartą savo rezoliucijose yra pabrėžęs, jog surogacija yra ne kas kita, kaip moters kūno ir jos reprodukcinių organų išnaudojimo forma, ir ją pasmerkęs kaip žeminančią moters orumą, nes moters kūnas ir jos reprodukcinės funkcijos paverčiamos preke. Europos Parlamentas taip pat pabrėžęs, kad ši praktika, kai moterų kūnas naudojamas finansinės ir kitokios naudos tikslais, didina prekybos moterimis ir vaikais bei neteisėto įvaikinimo, kertant nacionalines sienas, mastus.“

Pabaigai norisi pratęsti šia optimistine gaida apie Lietuvą:

Inga Saukienė “Grįžtama prie teisinio abortų reguliavimo: kokia pagalba siūloma krizinį nėštumą patiriančioms moterims“

“1991 m. Lietuvoje buvo atlikta per 40 tūkst. abortų, pernai (2018 m.) – per 3 tūkst.“

Visgi, “pasak JAV atlikto tyrimo, 65 proc. moterų, nutraukusių nėštumą, teigė, kad patyrė kitų žmonių spaudimą daryti abortą. 54 proc. moterų nesijautė užtikrintos dėl priimamo sprendimo. Taigi nėštumo nutraukimas yra labai daug jausmų ir dvejonių iki pat paskutinio momento apimantis sprendimas“, o aborto pasekmės dažniausiai būna tokios (jau pagal Vilniaus gimdymo namuose darytą per 600 respondentų apklausą) – “pagrindinės trys nėštumo nutraukimo pasekmės – kaltės jausmas, depresija ir emocinė krizė. Moterys dažniau nei vyrai nurodė medicinines pasekmes – kraujavimą, nevaisingumą ateityje, vyrai dažniau įvardijo priklausomybes nuo alkoholio ir narkotikų atsiradimą ateityje.“

Taigi, pagalbos moterims šiuo klausimu labai trūksta. Todėl čia ir kviečiu paremti Krizinio nėštumo centrą, kuris tokią pagalbą ir suteikia.

Galiausiai, straipsnio pabaigoje vis vien yra propaguojamas medikamentinio nėštumo nutraukimo įteisinimas, todėl aš savo šios dienos blogo pabaigoje pateiksiu kelis straipsnius, perspėjančius apie šio metodo pavojingumą moterų sveikatai, ką, beje, man patvirtino ir mano svainė venerologė:

Tessa Longbons “The troubling rise of do-it-yourself abortions“ (Nerimą keliantis savarankiškų abortų skaičiaus augimas)

Bradley Mattes “What they don’t tell women about chemical abortions will hurt you“ (Tai, ko jie nepasako moterims apie cheminius abortus, jus įskaudins)

%d bloggers like this: