39) Ką būtų galima palikti pasauliui po savęs?

39

                Nors Teodoras vis rasdavo priežasčių atidėti šią svarbią užduotį, tačiau dabar su 99Z susitikinėjo kone kasdien ir tas vis primindavo. Žvelgdavo su priekaištu ir klausdavo: negi jis bijo mirti, negi jis nėra vyras? Teodorui dabar dar daugiau teko mąstyti apie mirtį – na taip, visi geriausi jam žinomi vyrai – mirę. Gal tokia ir yra tikrųjų vyrų paskirtis – numirti dėl kitų? Bent jau kažką tokio rašė jo skaitomose knygose. Jie nepabijojo ir atsidūrė ten, kur iš tikrųjų yra laimingi, mat ten gali susitikti Kristų. Tuo tarpu čia  atmosfera vis labiau slėgė, vietoje neseniai buvusių džiuginančių atradimų jis jautė tik priekaištus, kad nevykdo jam patikėtos misijos. „Dievas baudžia tuos, kurie jo neklauso“, – aiškino jam 99Z.

                Galiausiai kaip tik atsirado gera proga pabendrauti su tėvu ir jis visai sėkmingai jo paklausė ar prisimenąs neseniai sakęs, kad jam padėsiąs, kuo galėsiąs. Tėvas net susijaudino ir iš karto puolė klausinėti, kas gi atsitiko. Teodoras išpyškino gerai paruoštą istoriją apie tai, kad jo labai svarbiems bandymams reikalinga daug geresnio AI pagalba – tokio, kokio ir konkurentai neturi, jis girdėjęs, kad rinkiminiai AI yra supergalingi, galbūt įmanoma kaip nors prie jų prieiti ir pasinaudoti. Tėvas trumpai susimąstė ir atsakė, kad gerai. Teodoras, kad būtų įtikinamiau dar nutaisęs ir įsižeidusio vaiko veido išraišką, perklausė ar tik tėvas nemanąs, kad jo darbai, tas išradimas, kurį jis vykdo, yra visai nesvarbūs ir neturi jokios reikšmės. Tėvas dar labiau susijaudino ir puolė tikinti kad tikrai ne, jis žinąs vieną, išskirtinę galimybę ir pažada padaryti viską, kad tik Teodoras galėtų ja pasinaudoti. Paskambino jam sekančią dieną ir pranešė: jo laukiąs pats išmaniausias AI, atvykti poryt aštuntą valandą vakaro, jis suderino, kad jį specialiai priims. Adresas Teodorui buvo jau žinomas.

                Ką gi, nuosprendis paskelbtas.

                Laiko liko nedaug. Kitą dieną jis „susilaužė šonkaulį“ ir pranešė tėvui, kad nieko tokio – reikalinga tik kelių savaičių fiksacija, ištvers. Susirinko paskutines instrukcijas, sprogmenis. Atšventė su 99Z. Tiesa, gėrė nedaug, juk prieš užduotį reikia būti pačios geriausios formos. Šį kartą 99Z buvo susijaudinęs labiau nei pats Teodoras, pakėlė kelis tostus už žuvusius ir pražuvusius ir sukalbėjo, Teodorui pritariant, kažkokią maldą, kurios Teodoras neįsidėmėjo.

                Buvo būtina išsimiegoti. Miegas, aišku, neėmė, todėl Teodoras išgėrė kelias tabletes ir, laukdamas kol suveiks, sėdėjo ant savo lovos ir mąstė. Mintys pynėsi. Štai kas jam buvo įdomu – kas gi ta išmintis? Kaip jos išklausti? Jau besnūduriuodamas uždavė Ketrinai užduotį – surasti jam patikimos informacijos apie Dievą, psichoterapeutus, mirtį ir išmintį.

                Pramigo iki pietų. Specialiai atidėliojo šią paskutinę užduotį – susitvarkyti savo gyvenamąją vietą prieš ją paliekant. Žinojo, kad vienaip ar kitaip čia nebegrįš. Vaikščiojo po kambarius ir ieškojo ko nors vertingo. Nieko. Kity čia nebuvo. Nebuvo nei Jonos, nei BJK. 99Z jo laukė išorėje. Ten laukė ir tikrasis gyvenimas. O jei ne – ten laukė Jėzus. Sakoma, kad jis mane myli, pagalvojo Teodoras. Galbūt aš jį susitiksiu?

                Norėjosi kažkaip atsisveikinti. Norėjosi kažką palikti. Palikti po savęs. Palikti pranešimą tinkle, kaip buvo įpratęs, šį kartą Teodoras negalėjo. Kurį laiką sėdėjo parimęs prie kompiuterio ir galvojo. Tuomet susirado savo storąjį markerį ir didelėmis raidėmis ant sienos užrašė: „Mano vardas – Teodoras“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: