23) Kai palūžtama arba apie tai, kad į durnus klausimus nėra atsakymų.

23

                Šį kartą TSS buvo sutrikusi. Ne juokais sutrikusi. Ne, ji buvo palūžusi. Kažkuriuo momentu net visiškai. Ne nuo alkoholio lūžusi. Šis atvejis buvo blogasis. Palaužė naujienos.

                Ir viskas labai nepalankiomis aplinkybėmis. Jos eksperimentas nesisekė. Taip pat, kaip visada. AI bombardavo gemalus naujienomis, istorijomis, žiniomis ir žinutėmis, o jos ir toliau kaip ožkos mykė tą patį: „taip, norėtume, taip, mes gimsime, tokie, kokie esame ir gimsime“. TSS buvo linkusi susitaikyti. Laiko praėjo dar nedaug, tegu AI toliau dirba, tyrinėja ir analizuoja, gal kažką atras. Ji juk nusiteikė pozityviai. Laukia iššūkiai, laukia sunkumai, tai ir nesėkmių taip galima sulaukti, nes kokie dar būna sunkumai, jei ne nesėkmės? Reikia ramiai priimti, tada įveikti ir taip toliau. Tai ji tuo ir užsiėmė – ramiai priiminėjo. Kol kas. Reikia įveikti, tai reikia. Dar pažiūrėsim.

                Tačiau tai, kas įvyko, sukrėtė TSS taip, kad ji jautėsi paradoksaliai. Ar koks ten yra tas kvailas žodis? Apie visokius prieštaravimus. Vidinius prieštaravimus. Ar kaip tai vadinama? Nes ji negalėjo suvokti dviejų dalykų, ir negalėjo suvokti skirtingai. Kas vyko su jos išradimu? Juk jau seniai turėjo suveikti, bet vis dar nesuveikė. Nesuprantama, bet su tuo susitaikyta. Dar išsiaiškins. Kas atsitiko su jos drauge BJK? Šiuo metu tai buvo daug sunkesnis atvejis, to, atrodė, paaiškinti nepavyks niekada.

                Ta baisi baisi, kvaila kvaila istorija buvo tokia. Ji parašė laišką BJK ir pakvietė susitikti. Netgi atsiprašė, kad neatsakė jai anksčiau ir pasiaiškino, kad buvo labai užimta. Pakvietė susitikti. Kada tik galės. Netgi parašė, kad ir pati, kai tik kiek atsilaisvins, galės atvykti. Nusiuntė geriausių linkėjimų, parašė mielų žodžių. Tikėjosi, kad ši greitai atsakys. Nesulaukė jos atsakymo nei tą, nei kitą dieną. Ką gi, gal BJK buvo kuo nors labai užimta tuo metu, kaip kad ir ji. Nusiuntė trumpą žinutę – mandagiai paklausė, ar BJK neužimta ir paprašė parašyti kuriuo metu ji atsilaisvinsianti. Vėl nieko. Na, kurį laiką pati TSS buvo gana užimta, turėjo reikalų savo tiesioginiame darbe, o dar reikėjo paleisti naująjį eksperimentą. Buvo dienų, kai net savo pašto netikrindavo. Todėl nelabai kreipė dėmesio į tai, kad BJK taip ir neatsakė. Taip praėjo kokia gera savaitė, gal kiek daugiau. Susitvarkiusi savo reikalus, ji ir vėl labai panūdo su BJK susitikti. Bent jau tinkle pasikalbėti. Ar bent jau gauti kokią nors prakeiktą žinutę, kad ir pačią trumpiausią. Bet ne, to nebuvo. O ji ir vėl užsisvajojo apie draugystę. Ši jai atrodė kaip gera neišvengiamos kančios, kurią reikia iškęsti dėl būsimosios išradimo šlovės, atsvara. Dėl visų tų slapukavimų ir visa kita. Dėl to, kad jos niekas nepažįsta, na, nepažįsta taip gerai, kaip derėtų. Gal net nemyli? Kaip ta varna Kity. Nesulaukus žinių iš BJK neišvengiamai į galvą vis ateidavo mintys apie Kity, o tai erzino. BJK galėtų padėti. Jos viena kitai galėtų padėti, jos juk draugės. Ji net slapta pagalvojo, taip nedrąsiai, kad gal BJK, tik jai vienintelei, ji galėtų atskleisti ir savo didžiąją paslaptį – kuo ji dabar užsiima ir kas jos laukia. Gal net BJK apsidžiaugtų ir jos pasidžiaugtų kartu? Aišku, rizikinga…

                O BJK kaip dingo, taip dingo. Na kaip ji galėjo jos laiškų nepamatyti? Jau nebejuokinga. O TSS vienu metu net pasidarė taip graudu, kad ji ir labai apmaudžią tokio dingimo priežastį susigalvojo. BJK įsižeidė! Taip, kai ji parašė TSS, tai TSS jai ištisus keturis mėnesius neatrašė. Tikriausiai BJK ne juokais supyko ir nusprendė neatsakyti TSS. Gal kurį laiką, pavyzdžiui, irgi keturis mėnesius. O jei aštuonis?! Taip neteisinga! TSS juk kitaip negalėjo! Ji juk parašė, paaiškino, kodėl negalėjo atsakyti. Nepakankamai paaiškino? Net atsiprašė! Ech, nieko nepadarysi, matyt, teks dar vieną laišką rašyti, pabrėžtinai atsiprašyti ir dar kartą viską paaiškinti, pasiūlyti ką nors gero. Dievaži, kvaila. Ta BJK, pasirodo, kartais tokia pati kaprizinga kvaiša kaip Kity. Taip nesuprasti… Bet juk jos draugės… Nieko nepadarysi. Teks parašyti vėl.

                Nepadėjo. Šįkart TSS laukė greito atsakymo. Nebuvo. Na gerai, įvertinus nenumatytas aplinkybes, galbūt kaip tik ir vėl pataikė, kai BJK labai labai užimta, gal net taip labai, kaip kad buvo TSS, tai dabar ji gal  net į savo pašto dėžutę nežiūri. Palauks dar savaitę.

                Tas savaitės laukimas buvo didelė kančia. Sutapo su teigiamų eksperimento rezultatų laukimu, kurių irgi nebuvo. Tam supistam jos gyvenime jau kurį laiką nieko gero nevyko! O ji taip aukojasi… Teko susimąstyti apie didžiąją gyvenimo neteisybę. Nepaisant visko…

                Štai kame galėjo būti ta gyvenimo neteisybė! Jai į galvą atėjo paprastutė mintis. BJK per tuos keturis mėnesius, kol jos nesusirašinėjo, galėjo tiesiog paimti ir išskristi atgal į kosmosą. Bet kokia neteisybė! Jai nepasakiusi! Neteisybė, tai neteisybė, bet ar tai tiesa? Šitai derėjo dar išsiaiškinti.

                O kaip? Pradžioje ji peržiūrėjo visus kuriuos žinojo BJK tinklo profilius. Paskutinė informacija buvo maždaug keturių mėnesių senumo, tai yra maždaug mėnesiu vėlesnė nei jos grįžimas iš kosminės misijos. Nieko apie jos kokius nors naujausius planus, nei apie tai, ką ji iš viso veikė. Tiesiog sudėtos naujienos apie pastarąją ekspediciją iš įvairių žiniasklaidos šaltinių, keletas ir jos pačios darytų nuotraukų su trumpais komentarais, kurie pasirodė labai šilti ir draugiški. Jie kiek supykdė TSS, nes nebuvo skirti jai ir apie ją, iš kitos  pusės jie nebuvo skirti kam nors specialiai, užtai TSS pasijuto dar labiau pasiilgusi savo senos geros draugės. Taigi, nieko ypatingo, stebino nebent tai, kad tų pranešimų tinkle po tokios ilgos kelionės buvo nedaug. Netgi dar keisčiau įvertinus tai, kad TSS peržiūrėjo ir ankstesnius jos skelbimus, dar iki pastarojo pargrįžimo Žemėn. Ketverius metus, kol ta kelionė vyko, nebuvo nei vienos žinutės. Gal todėl, kad kosmose nėra interneto? TSS apie tai nedaug išmanė, bet žinojo, kažkur matė, kad kosmonautės iš ten pabendrauja su šeimomis, taip pat matė, kad ir vieną kitą pranešimą savo tinkle būdamos skrydyje palieka. Nedaug, turbūt tai brangu, sudėtinga, gal kažkokiu tolesniu atstumu nuo Žemės, kur skrido BJK, išvis neįmanoma? Bet visgi. O BJK iš savo kelionės išvis nesivargino siųsti jokių žinučių. Įspūdžių turėjo būti kaupte prikaupusi. Kodėl nedėjo jų visų į tinklą, juk daug kam būtų tikrai įdomu?

                TSS atsifiltravo visas naujienas, susijusias su naujausiomis kelionėmis į kosmosą. Jų buvo labai daug. Užsidėjo papildomą filtrą, kad ieškotų BJK. Nieko apie ją nebuvo. Ėmė tiesiog ieškoti bet kokių naujienų apie BJK. Jų taip pat nebuvo. Rado daug visokių BJK, daug gyventojų turėjo tokius inicialus, bėda su tais vardais. Taip nieko nerasi.

                Liko paskutinis būdas, kurio ji nelabai mėgo ir, paprastai, taip darydavo tik išgėrusi. Tai net išgėrė „ant drąsos“. Teks ieškoti informacijos tiesiogiai per bendras jų pažįstamas tinkle. Gal tos ką nors žino, gal teko susisiekti? Tokių, deja, buvo nedaug, parašė joms. Aišku, jos nieko nežinojo. TSS net palengvėjo – vadinasi, BJK nebendrauja ir su kitomis pažįstamomis, ne tik su ja, turbūt ją laiko vienintele drauge. Na, tai kur gi ji?!

                Teko prisiminti dar vieną būdą, šįsyk išties paskutinį. Prieš tai apie jį nepagalvojo. Tačiau dabar tiesiog nebebuvo jokių kitų būdų. Reikia ieškoti nepažįstamųjų, kurios galėtų pažinoti BJK. Pasisekė neįtikėtinai lengvai. BJK tinkle buvo nurodžiusi savo seserį, gimdytojas. Į gimdytojas ji kreiptis nedrįso, parašė seseriai. Teko paplušėti, nes laiškų nepažįstamosioms ji nebuvo pratusi rašyti. Tiksliau – niekada nerašė, aišku, neskaitant susirašinėjimų su mariomis nepažįstamųjų tinkle. Bet tai – ne tas pats. Ji ten komentuodavo kitų komentarus ar komentarų komentarus, pirmoji pradėti komentuoti drįsdavo tik retomis didelio girtumo akimirkomis, po to paprastai gailėdavosi. Paprašė atsiųsti laiško pavyzdį brolužės, ši dažnai susirašinėdavo su nepažįstamomis klientėmis. Šiaip ne taip sudėliojo trumpą, mandagią, ganėtinai oficialaus stiliaus žinutę, kurioje prisistatė kaip sena BJK draugė ir paklausė, kaip ją būtų galima surasti, nes norinti susisiekti. Surašė kažkaip taip, kad būtų galima suprasti, jog tai – labai svarbu.

                Atsakymas atėjo labai greitai, po kelių valandų. Jis buvo labai trumpas, daug trumpesnis nei jos klausimas, tiesiog: „Kaip, jūs nežinote? Ji mirė.“

                To negalėjo būti, nes to būti negalėjo. TSS dar ir dabar atsimena tą keistą būseną ir jausmą, nes tokio ji niekada nebuvo patyrusi. Nors ne visai, kad niekada – kažkas panašaus buvo atsitikę, kai ji suprato, kad Kity šiuo momentu skelbia jai apie judviejų išsiskyrimą. Tarsi sąmonės praradimas? Nors ne visai, ne kartą buvo praradusi sąmonę prisigėrus, bet nebuvo nieko panašaus. Sąmonė dingo tarsi be jokios priežasties ir išsyk, per akimirką. Nors TSS šiaip jau sėdėjo atmerktomis akimis ir pati nebuvo mirusi, taigi, teoriškai ji turėjo viską matyti ir jausti, juk nebuvo net apsvaigusi. Tačiau ji nepajėgė suvokti jai parašyto teksto. Ne todėl, kad jis kažkoks sudėtingas ar panašiai. Tiesiog nepajėgė. Ar tiesiog suprato, kad tai neįmanomas dalykas? Sunku paaiškinti. Ji tik prisimena, kad sąmonės nebuvo visiškai praradusi. Jos galvoje sukosi, ne – greičiau styrojo tarsi kažkoks įkaltas kuolas, o gal švytėjo kaip baro iškaba, o gal… nesuprasi, bet tai buvo vienas ir tas pats paprastas klausimas: KAIP?

                „Kaip sprogo“ – TSS susivokė ką parašiusi tik po to, kai jau parašė. Suvokimas, ko ji nori paklausti, atėjo paskui veiksmą, kuriuo ji paklausė savąjį „Kaip?“ Kitaip tariant, ji parašė ne sąmoningai, ji pirmiau žinojo, o tik po to suprato. Tikra nesąmonė. Kaip ten bebūtų, ji susiprotėjo, kad norėjo paklausti „Kaip? Kažkas sprogo?“ Natūralu. Tai buvo vienintelis būdas paaiškinti tai, kas įvyko, ir tas paaiškinimas atsirado jos mintyse anksčiau, nei ji tą pastebėjo. BJK buvo dar jauna amžinoji. Pinigų ji išties turėjo pakankamai tam, kad savo kūną dėl ir nuo bet kokių negandų susiremontuotų. Net, jei tarkime, būtų kaip nors sužalota. Kas ir taip jau buvo labai menkutė galimybė valdomo transporto amžiuje, kaip sakoma – mažesnė tikimybė nei laimėti milijoną loterijoje. Net jei kokia nusikaltėlė būtų padūrus, ir tai įmanoma gyvybę atgaivinti. Ir tai nesąmonė – kokios nusikaltėlės šiais laikais? Vienetai – dauguma neutralizuojamos iš anksto, nes visokiausios tinklo ir individualios AI analizuoja informaciją apie gyventojas, o robotės nustatytas potencialias nusikaltėles prisistato prevenciniam užkardymui vos tik gavusios informaciją apie jas per duomenų valdymo sistemas. Todėl vienintelis jai į galvą šovęs variantas – sprogimas, kuris ištaškytų jos kūną į gabalus ar net molekules. Greičiausiai sprogus kokiai nors kosminei stočiai? Beje, apie tai pagalvojusi kiek vėliau, TSS suprato, kad ir tokia jos prielaida buvo ganėtinai absurdiška. Tokie dalykai nutikdavo gal kartą per dešimtmetį, gal net dar rečiau. Jei jau taip būtų nutikę, apie tai mirgėtų visi kanalai ir tinklas ir ji jau seniausiai būtų apie BJK mirtį žinojusi.

                Atsakymas į TSS klausimą buvo daug, nepamatuojamai absurdiškesnis nei pastaroji TSS prielaida, nei bet kuri kita prielaida, kurią TSS būtų įstengusi sugalvoti: „Nesprogo. Nusižudė. Persipjovė venas.“

                TSS gana lengvai susitaikė su faktu, kad jos draugės nebėra. Ji buvo pripratusi. Buvo gaila ir net labai liūdna, nes į šią draugę dėjo daug vilčių. Tačiau toks jau šis pasaulis – draugystei jame vietos nėra, o jei ir yra, tai labai mažai. TSS niekaip negalėjo atsitokėti nuo fakto, kad BJK nusižudė. Tai netilpo galvoje. Pasaulis buvo pilnas bazininkių, kurioms vienintelė gera išeitis – rinktis mirtį, bet jos nesirinko. Mirtį savo noru pasirinko nemirtingoji, dargi jos draugė ir to niekas net negali paaiškinti! Kur ritasi pasaulis…?! Toks kvailas klausimas iki šiol TSS dar nebuvo kilęs.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: