22) Apie pozityviojo mąstymo privalumus.

22

                Prisiminusi visokias įdomias istorijas, na apie tą graikę, švedes ir Švediją, TSS atgijo. Ji vėl ėmė domėtis gyvenimu ir savo pačios reikalais. Ach, tos istorijos, istorijos… Kada nors ir jos atradimo istorija dalinsis gyventojos, visaip aptarinės. Tai gal ir gerai, kad jos atradimas dar neišrastas? Kuo daugiau reikalų su juo, tuo daugiau istorijos. Taip gyventojoms bus įdomiau, pasauliui bus įdomiau. Ji pati bus daug įdomesnė visoms nebūdama kažkokia sausa išradėja, moksliuke ar panašiai. Tokia ji pati sau daug labiau patinka. Taigi, nuotykiai tęsiasi! Pakeliui į atradimą! Jos laukia pavojai, bet ji nugalės! Sekite mane per patį populiariausią kanalą! Nors ne, nesekite. Kol kas ji negali išsiduoti, niekas negali žinoti ką ji daro, nes dar pavogs, bjaurybės, jos idėją ir tuomet populiariausiame kanale puikuosis tos bjaurybės, o ji liks žiauriai apgauta ir it musę kandus. Na jau ne. Pasimokė iš miks Kity. Taip, slėpti savo tikrąją gyvenimo didybę nuo kitų yra pati žiauriausia kančia, bet ji iškęs, nes tai kilnu, tai veda didingo tikslo link. Ir tikslas bus pasiektas, tuo ji nė kiek neabejojo.

                Ją visada mokė mąstyti pozityviai. Tai išties paveiku, tai gali išgelbėti. Štai, į galvą jau šovė puiki idėja. Istorijos! Jos praturtina. Jos priverčia susimąstyti. Jos juk turėtų padėti priimti sprendimus, ar ne? Na, juk taip veikė istorijų sklaida. Išklausę daugybę jų per įvairiausius kanalus gyventojos ką nors pakeisdavo, ką nors nusipirkdavo. Tai ko gi saviesiems gemalams nepateikus daugiau istorijų. Iki šiol pateiktosios – kažkokios negyvos, vien pliki faktai. Emocinis dėmuo! Kaip gi ji šitai galėjo pamiršti?! Gyventojos perka emocijomis. Tą ji gerai žinojo. O be emocijų jos žiūri į dalykus kaip ožka į senus vartus. Nelabai supranta. Tai ir tie jos gemalai, jie net visai ne gyventojos, tai kaip jie gali suprasti taip, kaip nei gyventojos nesupranta? Tai ir mykia kaip kvailų avių banda: „taip, taip, noriu, noriu…“ Išties, kaip banda…

                Geriau pagalvojus, negali ir savęs kaltinti, kad apie tai nepagalvojai. Kaip DNR susijus su emocijomis vis dar nebuvo ištirta. Tvarkoj, emocijos – minčių atspindžiai kūne, bet kaip jas tiksliai nustatyti? Kartais tos pačios mintys skirtingoms gyventojoms sukelia nevienodas emocijas. Mokslas seniau labiau domėjosi atvirkštine reakcija – kaip kokia nors emocija sukelia mintis, o dar labiau – kaip tas mintis paverčia veiksmais. Tai buvo reklamos laikais. Dabar gal labiau svarbu buvo įteigti mintis, o jau po to paskatinti veikti emocijomis. To TSS mokėsi, bet daug ką pamiršo. Ir be jos buvo atidirbtos technologijos, kaip ką šiais klausimais daryti. Daugiausia tai darė AI – jos juk stebėdavo ir analizuodavo ir mintis, ir emocijas. Jos kurdavo ir strategijas kaip ir kur jas nukreipti. TSS ne AI – ji tiek daug operacijų vienu metu aprėpti negali. Todėl ir pradėjo nuo vienos – loginių sekų. Ką gi, aišku. Logika čia nepadės. Pasitelkime šiek tiek fantazijos.

                Tai neturėjo būti pernelyg sunki užduotis. Daug paprastesnė nei įgyvendinta prieš tai. Nieko nereikia programuoti ar perprogramuoti. Jos darbinė AI ir taip vykdė tokio tipo užduotis – naršyti ir pateikinėti visokias žinias ir istorijas. Tereikėjo performuluoti užduotį. Iki šiol ji tirdavo įvairius rinkos segmentus, rasdavo potencialius ir formuluodavo strategijas, kaip ir kokias istorijas pateikti, kad reikalingi segmentai patikėtų tuo, kuo jiems reikia patikėti. Dabar nebereikia jokių segmentų. Arba, kitaip tariant, reikia visų. Tiesiog surinkti ir perleisti tipines jų istorijas per gemalų tinklą. Prognozuojama gemalo istorija pagal jo aplinką ir DNR išlieka. Basta. Taškas. Padaryta. Pažiūrėsim, ką tie gemalai tuomet čiulbės.

                Tiesiog jau galima ir atsipalaiduoti, kiek pailsėti. Gal reiktų brūkštelėti tai draugei, kuri ją albinose vadina? Albinose… Keistas pavyzdys, kai tas pats žodis sukelia visai skirtingas emocijas. Kartais jis būna įžeidus, o iš draugės lūpų, tai yra iš jos žinutės, skamba kažkaip šiltai, viliojančiai. Patvirtina, kad josios istorijoje esama kažkokios egzotikos ir paslapties… Ji pajuto keistą ryšį tarp jos ir BJK. Tai gal tai derėtų vadinti intymumu? Jos niekada nebuvo tokios artimos, kaip ji su Kity. Ir negalėjo. Juk fizinio artumo nebuvo, praktiškai ir negalėjo būti, kol jos propagavo kone tą pačią lytį. Ar panašią. Ar tiesiog buvo linkę žaisti savo pimpaliukais su kitomis putytėmis, o ne su kitais pimpaliukais. Jos buvo kitokios draugės. Bet tikriausiai artimos, jei jau BJK nebijojo jos pavadinti albinose. Gerai pagalvojus, draugystei tai dar pavojingiau nei vadinti ją Tedy. Aišku, teisme nuo pagrįstų kaltinimų dėl pavadinimo albinose BJK greičiausiai išsisuktų. Tačiau vis vien gali supykdyti TSS taip, kad ji užblokuotų ją tinkle ir daugiau nebendrautų. Tačiau ji nebijo. Bet ir viešai jos taip nevadina, šaunuolė. Jos gerbia viena kitą ir saugo jausmus. Daug apie viena kitos jausmus supranta. Tai reta. Bet kartais taip atsitinka.

                BJK jai kaip tik ir rašė apie tikrą draugystę. Tokią, kokią ji jautė kosminiame laive ir ekspedicijose. Įdomu. Netikėta. Ji rašė supratusi, kad draugystė būna daug tikresnė, kai bendrauji su gyventojomis gyvai, na gyvai – gyvai, ne tinkle online[9] – gyvai. Kaip ją sustiprina bendri gyventojų išgyvenimai ir visokiausios bendros užduotys, kurias reikia atlikti, bendradarbiavimas gyvai. Skambėjo kaip kosmosas. TSS net vienu metu, užsisvajojo ir pati (galbūt kartu su BJK) į tą kosmosą nuskristi, kai ten draugystė ir visa kita… Na, bet ji negali, šiuo metu Žemėje jos svarbūs darbai laukia. O vėliau vargu ar galės taip paprastai kur nors išskristi, jei jau taps Nobelio premijos laureate.

                Nieko. Galima su BJK padraugauti ir Žemėje, gal ji ir čia sugebės parodyti kaip turi veikti draugystė, perduoti savo patirtį, taip sakant. Tuo geriau, kad BJK kaip tik buvo nuliūdusi dėl tų draugysčių. Rašė, kad grįžus į Žemę, visos įgulos narės išsivaikščiojo kas sau ir buvusių draugysčių nebeliko. Na, jos dar pabendrauja per atstumą, bet tai ne tas pats. Jai kažkodėl čia viskas pradeda rodytis gana keista ir, tiesą pasakius, jaučiasi nykokai. Užuojauta jai, aišku, bet gal ir gerai. Turės daugiau laiko ir noro draugystei su TSS. O juk TSS jai parodys, kas yra ta tikroji draugystė. Belieka sėsti ir atsakyti į BJK laišką.


[9]                                         Online – neautonomiškai, tiesiogiai (anglų k.) – apie darbo su kompiuteriu režimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: