11 skyrius) ESMINIS. Apie genialųjį atradimą ir kaip jis pakeis pasaulio istoriją.

11

                Pabudusi TSS jautėsi keistai – tarsi po išgertuvių. Tiksliau – ji nesijautė taip fiziškai, greičiau – atvirkščiai, buvo gerai pailsėjusi ir galėjo mėgautis kūno, pojūčių ir proto šviežumu. Štai kas buvo neįprasta – vos nuslinkus paskutiniams sapno šešėliams, į galvą pasibeldė pirmosios mintys, jų darėsi vis daugiau ir daugiau. Skirtingai nei po išgertuvių, tai nebuvo nerimo apsėstos mintys apie tai, kas galėjo atsitikti vakar ir ko ji neprisimena. Tai buvo tos pačios mintys, kurias ji mintijo vakar vakare prieš eidama miegoti ir dar šiek tiek iš anksčiau. Paprastai iš pat ryto ji mėgo apie nieką negalvoti, tiesiog mėgavosi įprastinėmis pasiruošimo darbui procedūromis ir dėmesį nukreipdavo į ką nors atpalaiduojančio – muziką, televiziją ar panašiai, kartais palaimingai stovėdavo po tai karštu, tai šaltu dušu bei padarydavo nedidelę mankštelę, susiruošdavo pusryčius, išgerdavo kavos. Automatinis minčių įsijungimas į vakarykščius įvykius ar apmąstymus paprastai rodė, kad vakare ji labai intensyviai leido laiką taip, kad tuo metu sukilusi įtampa dar nepraėjo. TSS, turbūt kaip ir visos, nemėgo pernelyg didelės įtampos ir gebėdavo ją užgniaužti, štai todėl kiekvieną kartą, kai įtampa tapdavo „pramušanti“ taip, kad jos sukeltos mintys ir jausmai sukdavosi net ne vieną dieną, TSS jausdavosi keistai.

                Tuo keisčiau buvo, kad vakar juk nieko tokio nenutiko, tik nuotaika buvo kažkokia bloga. Ko nepasakytum apie šį rytą. TSS jautėsi nusiteikusi sugrįžti į savo kasdieninį gyvenimą, maža to, kažkokia nuojauta jai kuždėjo, kad jame ji galėtų atrasti ir šį tą naujo. Tai kaip gi dėl to ribotumo? Ji vis vien gali pasirinkti kuo jai būti, galbūt ne taip ir paprastai, bet, užsibrėžusi tikslą, galėtų tartis su savo šeima ir siekti kitokių karjeros galimybių, prašyti kitokio darbo, nei turi dabar. Jai užtektų pinigų susikonstruoti kokį tik nori naują gyvenimo būdą, galbūt daugiau pakeliauti, galbūt pasidaryti įvairiausių operacijų, dar ką nors. Skirtingai nei dauguma, ji net gali pasirinkti kada jai mirti, tai yra išvis nemirti… STOP!

                BINGO! Ji nebegali pasirinkti praeities. Kaip kažkas pasakė – jau neprisimenu pradžios, bet ateitį pakeist galiu. O praeitį? Ne taip svarbu ta praeitis, jei kiekvienu momentu gali kurti geresnę ateitį. Bet, tiesą sakant, tą savo ateitį ji pradėjo kurti tik jau subrendusi, iki tol ją koregavo gimdytojos. Jai gerai, ji, taip sakant, papuolė į geras rankas. O jeigu ji būtų gimusi kokiai nors bazininkei, kuri pati net nežino ką daryti su savo ateitimi ir apsisprendžia anksčiau galimo laiko pabaigti gyvenimą? Brrr… tuomet geriau ji būtų net negimusi. Bet kaip tai nuo jos priklauso?!

                JI NEGALĖJO PASIRINKTI GIMTI!

                „Populiacija, seniai jau išmokusi tvarkytis su savo dabartimi ir ateitimi, vis dar nevaldo mažyčio praeities lopinėlio. Aš vis dar negaliu pasirinkti kur, kada ir kokiai man gimti, reiškia, aš vis dar nesu tobula savo kūno ir sielos šeimininkė! Už mane vis dar sprendžia gimdytojos ir visokios aplinkybės, kurių aš neįtakoju. O JEIGU TAI BŪTŲ GALIMA PAKEISTI?

                Jei aš galėčiau pati spręsti, kur ir kada man gimti arba nuspręsti išvis negimti, jei matau, kad aplinkybės man nepalankios ir gyvenime laukia vien kančia? Jeigu aš galėčiau gimti iš karto tokia, kokia aš noriu, o ne tokia, kokios užsigeidžia gimdytojos? Kam man kokie nors muzikalumo genai, jei, padariusi savo sprendimą, aš geriau pasirinkčiau matematiką?“, – mąstė TSS.

                Tik kaip tai būtų galima padaryti? Šį rytą TSS mintys buvo kaip niekad ryškios, šviesios ir aiškios:

                „Štai kaip. Mes juk analizuojame savo klientėms, kokios perspektyvos jų laukia pagal dabartinę sveikatos, kūno ir proto būseną, turimus sugebėjimus ir gabumus? Analizuojame. Ar jos gali pagal tai paveikti savo tolimesnio gyvenimo apsisprendimus? Taip, gali, sugeba ir paveikia. Ar, imantis tinkamų priemonių, jos pasiekia savo nustatytus tikslus? Na, dažnai tikslai ilgalaikiai, o tinkamų priemonių naudojimas ne visada užtikrinamas, bet, iš principo, taip, jos bent jau juda ta kryptimi…

                O jeigu sugebėti panašius klausimus užduoti ir analizę pritaikyti pradinei gyventojos DNR? Kas, jeigu ji sugebėtų pateikti savo atsakymą?“

                TSS tarsi apsėdo karštligė ir ji net ėmė virpėti. Kokia nauda, kokia nauda iš to?, – štai ką ją mokė visada įvertinti pirmiausiai.

                Pirmiausiai – akivaizdus tiesioginis pranašumas jų verslui. Bent jau kurį laiką konkurentės neturės kuo atsakyti. „Geriard“ vienintelės turės pasiūlyti gimdytojoms galimybę konstruoti tokią palikuonę, kuri nuo pat užsimezgimo jau žino kaip ir ko nori ir pati sprendžia savo likimą. Nežinia ar visoms tokia idėja iš sykio patiks, bet tai jau įtaigos technikų klausimas. Svarbu įteigti, kad tai tikra revoliucija, posūkis gyventojos sąmonėje ir visiškai naujos perspektyvos. O juk taip ir yra. Turėtų suveikti.

                Bėda ta, kad įvairiausios technologijos anksčiau ar vėliau perimamos ir pranašumas gali tapti tik laikinas. Kaip šią idėją dar geriau išnaudoti?

                Taip! Ją reikės kuo skubiau parduoti Pasaulio Valstijų Vyriausybei ir, pagal galimybes, ir kitoms šalims, bent jau kokiai Pietų Amerikos Sąjungai, Eurazijos Sandraugai ir Didžiajai Azijai. Labai gerai būtų parduoti ir Nepriklausomų Afrikos Valstybių Sandraugai, tiktai tiek, kad su ja, greičiausiai, daug terlionės. O jeigu pirmiausiai pristatyti Jungtinėms Tautoms ir pardavinėti per jas kaip įpareigojančią ekologinę priemonę? Esmė juk kokia – šitaip labai humaniškai būtų galima kuo sparčiausiai mažinti nereikalingų Žemės gyventojų skaičių. Štai, pagaliau, vyriausybės turėtų tvirtą atsakymą visoms nepilietiškoms sukilėlėms. Ar tu esi tikra, kad tavo atžala iš viso norėtų tau gimti, nekalbant apie tai, kad norėtų gyventi amžinybę? O mes patikrinsim. Nenorės – nereikia.

                Be abejo. Sukti reikalus per Jungtines Tautas – visuomet efektyviausia.

                Genialu! Juk tai labai padės išspręsti dar vieną didžiulę verslo ir pramonės problemą – reprodukcinės sveikatos pramonės problemą. O ji iš tiesų yra žmogiškųjų detalių pasiūlos problema.

                Šių detalių reikėjo nemažai, be to, visos pageidavo jų geros kokybės. Kuo kokybė prastesnė, tuo dažniau jas tekdavo keisti. Priežastis klienčių nepasitenkinimui ir skundams, o kartais net ieškiniams. Nuo ieškinių dažniausiai apgindavo tinkamai teisiškai suformuluotos sutartys ir gera bendrovės jurisčių komanda (gal labiau AI, kartais jurisčių nei nereikėdavo, jei tik AI būdavo gerai išmokusi žaisti teisiniais šachmatais). Niekas, tokiu atveju, deja, neišgelbėdavo nuo padidėjusių kaštų, o juk konkurentės alsuodavo į nugarą.

                Kaip labiausiai tinkama nepageidautino nėštumo nutraukimo priemonė buvo naudojamas toks būdas, kai būdavo sukeliamas išankstinis gemalo gimdymas ir tik tuomet jis pašalinamas aborto būdu. Etiškai ir teisiškai abortai būdavo pateisinami tuo, kad gemalas dar nėra nei gyventoja, nei gyvybė – juk gimdoje jis dar negali atskirti malonumo nuo nemalonumo, todėl nėra gyva būtybė ir nėra jokio pagrindo jam priskirti teisių į gyventojos teises. Kelis kartus TSS buvo toptelėjęs keistas klausimas, o kaip yra su jau pagimdytais gemalais, kurie būdavo abortuojami? Na, turbūt jie kurį laiką vis dar negali skirti malonumo nuo nemalonumo, todėl ir negali įgyti gyventojos teisių.

                Arba yra daug labiau paplitęs paaiškinimo variantas, dar iš senovės. Gemalas yra reprodukuotojos kūno dalis. Lyg laikinai atsiradęs auglys. Kas, pagalvojus, labai keista, nes kam leisti savo viduje atsirasti kažkokiam augliui, jei žinai kokiu būdu tas atsitinka, kam save taip apsisunkinti? Na, šis dalykas TSS buvo išvis nepaaiškinamas. Tačiau juk lygiai taip nepaaiškinama yra ir tai, kad, pavyzdžiui, gimę po Dvynių ženklu įgyja vienodus charakterio bruožus vien todėl, kad gimė tam tikro keleto Saulės sistemos planetų tarpusavio išsidėstymo metu. Tiesiog tą reikia žinoti ir nėra čia ko aiškintis.

                Daug tokiomis mintimis ji negalvojo – nuo jų vieni nemalonumai.

                O jei TSS metodu ištirtas gemalas pareikš norą gimti, tačiau savo reprodukcinės sveikatos labui reprodukuotoja vis vien bevelys jį panaikinti? Na, noras noru, o iki fizinio gebėjimo atskirti malonumus nuo nemalonumų – dar toli. Be to – tai jos kūno auglys. TSS buvo tikra, kad bus kaip pateisinti tokius dalykus.

                Arba dar geriau – jei kaip tik sugebėjus įtikinti abortuoti tuos gemalus, kurie pareikš norą gimti? TSS buvo beveik įsitikinusi, kad šie bus kaip tik tokie, kurie pasižymi geresnėmis genetinėmis savybėmis. Nes kas gi norės gimti nevykėle? Reikia pasižymėti šią mintį.

                Kol kas atrinkti geriausias savybes turinčius gemalus buvo problema, nes ištyrinėti kiekvieną DNR – per brangu. Buvo siūlomas kitoks variantas – gyventojoms pačioms išsitirti savo gemalų genetines galimybes ir, turint reikiamas pažymas, priklausomai nuo pasiektos kokybės, parduoti už atitinkamą kainą. Deja, tokios paslaugos irgi būdavo brangios.

                Dar blogiau reikalai klostėsi mokslininkių laboratorijose. Klonuoti gyventojas buvo draudžiama dėl teisės į gyventojos tapatybę. Žmogiškųjų organų auginimas iš ląstelių mėgintuvėliuose buvo kur kas brangesnis metodas nei jų gamyba iš abortuotos medžiagos. Ir išvis, senas geras mokslas vis dar buvo apipintas urviniais etikos kodeksais, kurie vis draudė tai tą, tai aną. Blogiausia kad kai kurie beprasidedantys bandymai peržengti šias ribas pasibaigė nesėkmingai. Kažkuomet švelniai plečiant taisyklių ribas vis labiau buvo pradėtas naudoti chimerinių gyventojos organų auginimas kiaulių embrionuose, pamažu tokių kiaulių laboratorinių fermų daugėjo, taip užsiauginti reikiamų organų buvo žymiai pigiau. Tuomet dėl taip ir ne iki galo išsiaiškintų klaidų vienos tokios fermos jau paaugusios kiaulės surengė kažką panašaus į suokalbį, paslapčia iškniso pabėgimo tunelį po aptvarais, sušlamštė kelias prižiūrėtojas ir kurį laiką gyveno savotiškoje komunoje pasislėpusios laukuose, kartais puldinėdamos niekuo dėtas į tuos laukus atėjusias gyventojas. Sunkiai pavyko jas išgalabyti. Tuo pačiu buvo išgalabytos ir visų analogiškų fermų kiaulės ir šie eksperimentai baigti.

                Žmogiškųjų gemalų pasiūla mažėjo, nes tiesiog mažėjo ir pačių gyventojų. Tiesa, nuosmukį kiek pristabdė tai, kad nepageidaujamų nėštumų daugėjo, nes vis dažnėjo atvejų, kai gyventojos nepasirūpindavo priešnėštuminiais vaistais ar kitomis priemonėmis ne tik prieš lytinį aktą, bet ir po jo. Tačiau atsirado ir daugiau neigiamų pasiūlos faktorių. Kartu su vis labiau populiarėjančiais įvairiais naujojo amžiaus kultais arba religijomis vis labiau populiarėjo tam tikri kultai, kur dvasioms, dievybėms ar galas žino kam buvo aukojamos palikuonės. Na, ne palikuonės, žinoma, tai būtų nusikalstama, taip būdavo vadinami gemalai, anot tų kultų ar religijų – tai tas pats kaip palikuonės ir jų aukojimas yra aukščiausia atsidavimo forma. Gyventojos vis dar mėgo ką nors aukoti, pašvęsti, atiduoti, kad tik jų sakraliniams astralams, karmoms ar kaip ten dar vadinasi būtų geriau. Taigi, tokios gyventojos pasiimdavo savo gemalus pačios ir kuo skubiau panaudodavo atnašai. Formaliai tai buvo visai pateisinama. Beje, prieita ir iki nusikalstamų veiksmų, kai taip būdavo aukojamos tikros palikuonės ar suaugusiosios. Žinios apie tai paprastai ateidavo paminint ir taip vadinamųjų jaunųjų pozityvisčių judėjimą – daugiausiai tokių nusikaltėlių buvo iš jų tarpo. Savaime šios maištininkės nebuvo tokios jau blogos, tik vadovavosi kol kas vis dar visuotinai nepriimta filosofija – kad vienos gyventojos teisės niekaip neprivalo ribotis su kitos gyventojos teisėmis ir galima laisvai jas peržengti. Labiausiai reikalavo įvesti pozityvią diskriminaciją pagal amžių (mat pačios buvo jaunosios kartos atstovės), pavyzdžiui, užtikrinti pradines aukštesnes pareigas pradedant bet kokį darbą, avansu priskirti tam tikrą sumą į jų pensijų kaupimo fondą ar panašiai. Gali būti, kad tie nusikaltimai susiję tik su šiuo judėjimu ir niekas kitas jų neįtakojo. Pavyzdžiui, pagal seną madą buvo mėginta apkaltinti satanistes, bet visos trys oficialios Šėtono bažnyčios nuo kaltinamų atsiribojo ir priminė, kad yra taikios religijos, na, o smulkesni satanistiniai sambūriai, kaip įprasta, nesivargino išvis ką nors atsakyti. Na, nesvarbu, svarbu kad dauguma nusikaltėlių jau pagautos, tai nėra dar masiškai išplitę ir, beje, TSS verslo visai neįtakoja.

                Įvertinus visus šiuos dalykus uždarbis gali būti nemažas, maža to – pastovus ir ilgalaikis.

                Ir štai dar kas. Labai tikėtina, kad pirmąsyk po daugelio dešimtmečių Nobelio premija bus skirta ne kažkokiai bendrovei ar organizacijai, ne AI ar kažkokiam produktui arba projektui, bet konkrečiai gyventojai – pačiai TSS.

                Panašu, kad TSS visom prasmėm išaušo naujas rytas. Labai gali būti, kad tai bus naujas rytas visai populiacijai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: