10) Apie kūrybinį darbą ir kaip jis išsunkia.

10

                Užteks. TSS švystelėjo spausdintų ataskaitų šūsnį, kuriose mėgo žymėtis pastabas, ant stalo. Jokia čia ne kūryba. Tokius veiksmus sustiprinti, anokių atsisakyti. Šie dalykai buvo aiškūs ir be jokių AI analizių, o pateikti kaip savo įžvalgas irgi nėra galimybių – viską jau išžvalgė AI. TSS vėl prisiminė Kity. Įdomu, ką ši veikia. Nuobodžiauja kaip ir ji? Dviese jos ką nors susigalvotų. Deja, šaukštai po pietų. O jeigu ji kaip tik sau puikiai linksminasi, renkasi įspūdžius ir taip toliau, kaip buvo žadėjusi? Tuo demonstruodama, kad visi prisirišimai – prie meilužių, prie darbų, prie bet ko – beprasmiai. TSS jautė nebe vien sukilusį susierzinimą. Kas tai dar? Kažkokia nepaaiškinama tuštuma?

                Na, reikia save bent kokia veikla užpildyti. Paprasčiausiai – pažiūrėti, ką rodo tinklas. Vienos inflūencerės demonstruoja tą, kitos žvaigždės – aną. Viskas atrodo jau daug kartų matyta. Tačiau, štai – joms vis kas nors nutinka. Kiekvieni pusryčiai atrodo kosminio įvykio dydžio. O tai, kad ji turi darbą, daug pinigų ir gali kiekvienai tokiai žvaigždutei įmontuoti po sparnus, tiesiogine žodžio prasme, jos naujajam „kosminiam“ skrydžiui, jai neatrodo niekuo reikšminga tol, kol šalia nėra tos prakeiktos Kity. Durnai.

                Kas dar? Popiežė iš Vatikano nuvyko į Pietų Amerikos Sąjungą paremti ten kažkokių politikių. Keista jos profesija, užsiėmimas ir visa valstybėlė – matyt sunku jau šiais laikais užsidirbti, o pinigų reikia, gerai, kad pasaulyje dar yra nemažai politikių, pasiryžusių suteikti paramos už moralinę Katalikių bažnyčios pagalbą. Tiek, kad atrodo, jog katalikėms ir šioje srityje šiais laikais labai daug konkurenčių. Nesvarbu. Žinia maždaug tokia, kad bus aktyviau valomos retai gyventojų gyvenamos vietovės ir sodinama daug daugiau miškų atsilaisvinusiuose plotuose. Mat populiacijos skaičius ten kurį laiką irgi sekė Pasaulio Valstijų tendencijas, tai yra sparčiai mažėjo. Tas tai gerai.

                Aha, kaip visada – apie „priešes už vartų“. Vėl savo įtaką stiprina Kinija, dar ten kažkas, nerimsta visokios talibės (kurios gal ir ne talibės, bet tik taip vadinamos) ir išvis visokios nedemokratinės šalys nori užpulti jų pasaulinę demokratiją. Blogiausiai, kad jos bando daryti poveikį iš vidaus, štai išsiaiškintos kažkokios rusės ir kinės, bet padėtis kontroliuojama, mes stipriausios ir taip toliau, ir taip toliau.

                Daug naujų žinių iš įvairiausių gyventojų teisių naujųjų ir senųjų judėjimų, ne mažiau ir iš ekologininkių. Šios TSS buvo jau kiek įgrisusios, mat dažnai jas sekė darbo tikslais – pasisemdavo idėjų produktams. Tačiau AI tų idėjų pasisemdavo dar efektyviau ir pateikdavo jau apdorotas. Nusibodo. Iš kitos pusės – ne dažnai ir ko nors naujo. Pastaruoju metu vis tie patys kažkokių Lygių galimybių tarnybų pasvarstymai ir pareiškimai, ir pasiūlymai apie tai, kad visuomenės informavimo priemonėse vis dar pasitaiko lyčių stereotipizacijos apraiškų, kai to neturi būti, mat naujoji gyventoja – gyventoja be lyties. Aha, štai dar kas – vis dar stichinis naujasis judėjimas už teises į amžinybę. Žinios apie jį TSS pasirodė įdomios.

                Tos prakeiktos bazininkės vėl reikalauja to, kas joms nepriklauso. Tobulėjimas tobulėjimu, bet tu tobulėk savarankiškai, o ne už valstybės pinigus. Visos juk mes esame skirtingos, nors ir lygios. Tai ir tobulėk savojoje sferoje. Arba susirask kitą. Arba užsidirbk, kad galėtum pereiti į kitą tobulėjimo lygį. Arba prisitaikyk – pasiek aukščiausią tobulumą savo lygyje. Juk turi visas galimybes.

                Bet ne, jas finansuok ir finansuok. Tai dar trūksta to, tai ano. Gerai, kad toli gražu dar ne visos tokios. Dauguma supranta, kad jei kokių nors malonumų šiuo metu nėra įmanoma pasiekti, reikia kantriai palaukti kol populiacijos progresas atliks savo darbą. O jis atliks, jei tik jam netrukdysim. Kol kas – daugybė pasirinkimų ir joms skirta valstybės parama. Tačiau atsiranda visokiausių nepilietiškų individžių, kurios kelia visokiausias demonstracijas ir riaušes. Vakar kelias tokias policija nuramino.

                Aišku, iš pirmo žvilgsnio, gal ir gerai, jei vyriausybė skirtų pinigų kokioms nors amžinybės programoms – TSS bendrovė turėtų daugiau darbo. Tačiau tam reikia oho kiek nemažai pinigų. O iš kur šių pinigų paimti? Tik iš bendrovių, taip pat ir iš „Geriardės“. Jos ir taip jau duoda daugybę pinigų. Jeigu skirs dar daugiau, tai iš ko tuomet bus finansuojamas tobulėjimo tobulėjimas?

                TSS nusiramino perėjusi prie verslo žinių ir paskaičiusi apie augančius gerosios mirties (kažkada vadintos eutanazija) pramonės rodiklius. Augo jie, žinoma, bazininkių sąskaitą. Jos vis dažniau pasirinkdavo gerąją mirtį, be to, vis jaunesnės. Tenka suprasti, kad ir vis sveikesnės, šiais laikais sveikatos apsauga jau pasiekė tokį lygį, kad sunkiai sergančių nepagydomomis ligomis ir dar jaunų tebuvo dalelė procento nuo visų bazininkių. Taigi, kokio galo joms amžinybė, jei jos pačios nenusiteikę net savo natūralaus amželio iki galo pragyventi?

                Tokios ir panašios mintys ilgai sukosi TSS galvoje ir nebeleido susikaupti. Ji mašinaliai kurį laiką vartė tinklą, bandė pasižiūrėti visokių siūlomų juokingų filmukų ir paveiksliukų, bet galiausiai visa tai atsibodo ir ji išvyko namo. Namie ilgai stovėjo balkone atsikimšusi alaus skardinę ir mąstė toliau. Jai vis atrodė, kad ir jos gyvenimas tapo suknistai ribotas, kaip ir tų sumautų bazininkių. Turėjo amžinybę, darbą ir visas pasaulio teikiamas galimybes, bet nebeturėjo tos sumautos Kity, o jos kaip tik jai ir reikėjo. Ar mes, gyventojos, tokios tikrai jau neribotos? Galas žino, kažkurią akimirką jai kilo įvairių abejonių. Tačiau, kaip paprastai, jos protas nuo pernelyg sudėtingų apmąstymų kažkuriuo momentu automatiškai atsijungė, ji pabaigė gerti alų ir nuėjo miegoti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: