9) Kodėl geriau būt aktyviai, nei pasyviai.

9

Taigi, TSS buvo atsakinga už skirtingų gyvenimo būdų amžinosioms suderinimą ir vystymą, siekiant juos kuo geriau parduoti šioje labai konkurencingoje rinkoje. Nuo labai senų laikų tai buvo vadinama marketingu, jei siauriau – brendingu. Kitaip tariant, ji buvo atsakinga už produktus.

Toli gražu ne visos bendrovės turėjo dirbančių šioje srityje. Rinkos analizė, bet kuriuo atveju, priklausė AI. AI, užduodamos sau reikiamus kriterijus ir derindamos iš išorės gaunamas užduotis, jei reikia, sijojo begalinį informacijos kiekį, esantį tinkle. Vertino madas – kurios ir kiek išsikvėpusios, kurios pakilume, o kurios – beužgimstančios. Prognozuodavo jų vystymosi scenarijus ir potencialus. Analizuodavo senus ir naujus gyventojų potraukius, poreikius, norus ir troškimus. Galiausiai, ir kone svarbiausiai – teikdavo pasiūlymus dėl naujų potraukių, poreikių, norų ir troškimų formavimo.

Kita AI darbo dalis – kaštų ir pelningumo analizė. Įvertinę įvairius galimus kapitalo investicijų lygius, skaičiuodavo naujų produktų ar esamų patobulinimų savikainą ir diegimo kaštus, tuomet visokiausius atsiperkamumo rodiklius. Galiausiai, priklausomai nuo bendrovės iškeltų tikslų, pateikdavo produktų ir rinkų plėtros pasiūlymus.

Kartais AI atlikdavo ir paprastesnius darbus – pavyzdžiui, veiksmų korekcijų dėl pasikeitusios konkurencijos rinkoje arba dėl pokyčių pačioje rinkoje siūlymus. Tačiau buvo galimas ir labiau sudėtingas bei pasitikėjimo daugiau reikalaujantis AI pritaikymas – įvertinus bendrovės galimybes, AI pati nustatydavo reikiamus bendrovės tikslus ir pateikdavo pelną ir/arba augimą maksimizuojantį veiksmų scenarijų.

Priklausomai nuo pastarosios galimos AI darbo ypatybės išnaudojimo pobūdžio, bendrovės skirstėsi į pasyvaus ir aktyvaus valdymo. „Geriard Inc.“, kurioje dirbo TSS, buvo aktyvaus valdymo. Tai reiškė, kad bendrovės valdyba, kuri buvo vien iš TSS šeimos narių – kaip ir daugelis stambių bendrovių valdybų, pačios priimdavo sprendimus kokius tikslus išsikelti, kokią riziką toleruoti ir kokius AI pateiktus pasiūlymus imtis įgyvendinti. Sunku pasakyti, ar tai buvo pats geriausias bendrovės valdymo sprendimas žiūrint pelno ir augimo prasme. Taip, kartais joms pavykdavo daugiau ar mažiau aplenkti konkurentes. Tačiau turbūt dar dažniau joms tekdavo atsilikti ir pripažinti, kad turbūt racionaliau yra perduoti visus valdymo svertus AI, nei pačioms į tai kištis. Greičiau tai buvo palankesnis sprendimas savęs pačios įprasminimui. Kaip sakydavo jos tėtė, pagrindinė bendrovės akcininkė ir vadovė, gyvenimas visai kitoks, kai gali kažką pasidaryti savo rankomis ir galva, nei atiduodant atsakomybę už jį kažkokiai skaičiavimo mašinai. Buvo ir dar vienas privalumas – nepaisant to, kad AI buvo save mokantys algoritmai, jas kartas nuo karto irgi vertėjo patobulinti, t. y. patobulinti jų mokymosi ir mąstymo procesą. Tos, kurios aklai kliovėsi savo esamos AI mąstymo tobulumu, dažnai nepastebėdavo, kad laikas patobulinti mąstymo paradigmą. Šioje vietoje aktyviai valdomos bendrovės turėjo potencialų pranašumą. Ypač, kai keisdavosi taip vadinamieji etikos standartai, nes naujuosius atpažinti AI sekėsi sunkiau – juk jų mąstymas skyrėsi nuo gyventojiškojo, jos neturėjo to, ką vadiname sąmone. Galutinis ir, turbūt, svarbiausias skirtumas – pasyvaus valdymo bendrovių darbuotojoms neprieinamas malonumas. Jei šios ir laimėdavo kokį nors verslo apdovanojimą, tai jis atitekdavo jų AI. Visai kitas reikalas, kai kelis kartus prestižiniai verslo apdovanojimai buvo įteikti jų bendrovei – tėtė dalyvavo jų teikime ne kaip AI, bet kaip jų valdybos atstovė, dalis garbės atiteko ir TSS. Smagu prisiminti.

Tačiau šiandien TSS erzino ir tos saviraiškos galimybės, kurias ji turėjo. Ne pirmą kartą. Ji dirbo su apatiniu – viduriniu pajamų segmentu. Šiam buvo formuojami standartiniai produktai ir projektai (nors, aišku, paprastai pristatomi kaip labai nestandartiniai). Taip buvo labiausiai todėl, kad pašalinė gyventoja pati sunkiai galėdavo susiformuluoti individualų užsakymą sau – pačiai suskaičiuoti kiek kainuos vieni ar kiti patobulinimai ar pakeitimai buvo neįmanoma, nes kiekvienas apimdavo daugybę skirtingų paslaugų, kurių apimtis ir sudėtingumas dar priklausė nuo užsakymo kompleksiškumo. Ribotų pajamų gyventojai būtinai reikėjo žinoti kaip jos norai atitiks jos finansines galimybes, o juk buvo labai sudėtinga apskaičiuoti ir alternatyvius variantus – kiek paslauga atpigs sumažinus tam tikrus norus ir, atvirkščiai – kiek ji pabrangs, jei finansinės galimybės, rodos, leidžia tų norų išpildyti daugiau. Kiek kitaip buvo su aukštų pajamų segmentu. Ten paprastai vyravo individualūs užsakymai, daug darbo juos suformuojant ir teikiant kūrybinius pasiūlymus dėl to, kas galėtų ar turėtų būti įgyvendinta. Visai panašu į aprangos industriją elitinėms visuomenės žvaigždėms.

TSS gi darbas priminė sezoninių mados kolekcijų kūrimą parduotuvėms, t. y. masiniam vartojimui. Todėl jai beveik netekdavo bendrauti su klientėmis, o tik su savo AI. Kartais užprogramuodavo valdyboje nustatytas užduotis. Kartais dalyvaudavo valdyboje sprendžiant, kurias iš AI pasiūlytų vystymosi krypčių atmesti ar priimti. Tačiau daugiausiai laiko leisdavo skaitydama AI pateiktas ataskaitas, jas rūšiuodama ir ruošdama šių ataskaitų pristatymą valdybai.

Kartas nuo karto darbe ar net po jo TSS apimdavo nuotaika, kai ji jausdavo, kad jos darbas – nei kiek nekūrybinis. Tarsi viskas jau „suvirškinta“ AI, o ji – tik sraigtelis, tik nereikšminga tarpinė perduodanti ir priimanti iš jos duomenis, lengvai pakeičiama kitu sraigteliu ar tarpine. Tokiam darbui senovėje, o ir dabar, šnekant apie visokias miesto tarybos ar net Pasaulio Valstijų Vyriausybės tarnautojas, buvo naudojamas nekorektiškai skambantis apibūdinimas – biurokratė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: