7) Jei alkoholis – liga, tai kuo dar užsiimti?

7

                Kada esi laisva, gali rinktis kokį tik nori gyvenimo būdą. Kiek tik pajėgia tavo individualybė skleistis, tam tarnauja begalė galimybių. Šiuolaikiniame pasaulyje jos visos aptarnaujamos puikiai ir, be abejo, tas aptarnavimas nuolat tobulėja. Svarbu, kad visą laiką atsiranda ir naujų gyvenimo būdų, taigi procesas nestovi vietoje.

                Galima pradėti nuo lyties tapatybės. Seksualumas – kone svarbiausia gyventojos ypatybė, todėl šių tapatybių dar nuo senų laikų priskaičiuojama begalė. Tikslaus skaičiaus turbūt ir nėra, o ir nereikia – juk kaip ir visame kame, pastovu čia tik tai, kad viskas kintama. Kartais ataskaitinius skaičius, lyčių apibūdinimus ir rekomendacijas skelbia visokios vadinamosios L lygos, taip pavadintos, nes seniau šios organizacijos, kurių visuma save kažkada vadino vieninga bendruomene, savo pavadinime stengėsi nurodyti tuomet labai dar negausių lyčių pavadinimų pirmąsias raides, bet vėliau, tų lyčių pavadinimų skaičiui neribotai išaugus, tai tapo labai nepraktiška, todėl pavadinime palikta tik anksčiau buvusi pirmoji raidė. Paprastai tose ataskaitose daug painiavos, prieštaravimų kitoms ataskaitomis, o daugiausia – priekaištų konkuruojančioms lygoms, nes visos jos gerokai tarpusavyje susipykusios. Tiesą pasakius, niekam tai neįdomu, išskyrus pasitaikančius pamurmėjimus, kad šios bereikalingai siurbia biudžeto pinigus, nes nelabai aišku, ką jos veikia ir kokia iš jų nauda. TSS, kaip ir dauguma, suprato, kad šios organizacijos gauna valstybinę paramą tiesiog tam, kad būtų išlaikomos kaip svarbus simbolis – juk jos buvo vienas kertinių pamatų kuriant šiuolaikinę laisvą atvirą visuomenę nediskriminaciniais pagrindais, jose gimė daug pirmųjų laisvės kovotojų, nors, neoficialiai, kaip ir kitos, kartais pašiepdavo jas, pavadindama „revoliucionierėmis pensijoje“. Galų gale, kiekviena gali pasirinkti kokią tik nori lytį (pavyzdžiui, ką nors iš siūlomų naujų) ar net pati susikurti ją, be abejo, ir pasikeisti ją. Beje, tai vis mažiau reikšminga. Nebent tam, kad nurodytum tinkle, jei esi susidomėjusi partnerės ar partnerių paieška, ir taip padėtum joms įvertinti tavo tinkamumą tam tikriems lytiniams santykiams. O šiaip susidomėjimas lyčių tapatybėmis netgi rodė neigiamas tendencijas – pagal įvairias apklausas šių pradėjo mažėti. Gyventojos dažnai atsako, kad nepriklauso jokiai lyčiai ir joms tai neįdomu. Pažangiausias judėjimas šiuo metu – agenderealių, tai yra neigiančių bet kokių lyčių egzistavimą kaip tokį. Ką gi, kiekviena gali rinktis kaip tinkama arba net iš viso nesirinkti. TSS išvis sunkiai suprato, kodėl anksčiau tie ginčai dėl lyčių skirtumų taip smarkiai virė. Visi tie ginčai dėl kalėjimų, viešojo naudojimo tualetų, dušų ar panašūs buvo išspręsti labai paprastai – visur prikaišiojus skaistybės diržų – išganingųjų stebėjimo kamerų. Keista kaip gyventojos seniau iš karto taip nesusiprato. Na, galbūt kažkokių problemų galėjo kilti dėl tarnybos kariuomenėje, šiais laikais ten tarnauja robotės, o anksčiau – gyventojos. Kažkas panašaus galėjo būti ir dėl sporto – šiais laikais profesionaliu lygiu paprastai varžosi AI patobulintos kyborgės ar tiesiog robotės, būna ir mišrių varžybų. Nepatobulintosios mėgėjos susiranda sau tinkamą kompaniją, su kuriomis galėtų varžytis kartu, arba sportuoja vienos. Juk tai tiesiog dar vienas gyvenimo būdas ir jame nebūtina laimėti.

                Visada yra ir kitų pasirinkimų. Populiaru tai, kas kadaise buvo vadinama subkultūromis, tarsi subjekto kultūra ir kultūra būtų ne tas pats. Jei lytis aiškiai susijusi su seksu, tai su kuo susiję tos subkultūros TSS suprasti buvo sudėtingiau. Lyg su įvairiomis pažiūromis, lyg su išvaizda, lyg su abejomis, o labiausiai – su įvairia muzikine produkcija. Svarbu, kad būtų galima susieti su aprangos stiliumi ir prie to priderinti visa kita, verslui nuo to tik geriau. Aišku, galima buvo prekiauti ir pažiūromis, idėjomis, pagaliau visa buvo tik brendingo menas ir nieko daugiau. Gyvenimas kaip menas. Tereikia mokėti parduoti. Svarbiausia idėja buvo bendra – maištas kaip aukščiausia laisvės išraiška. Na ir nuo seniausių laikų – visokie punk, ypač cyber-punk, hop, hip hop, rap, trap, rapp, hippie, yappie, yuppie, gippie, metal, techno, core, rock, frock, emo, goth, fog, float, fought ir t.t. iki pat klasikinių alternative, progressive arba avantgarde, ir kur dar įvairiausių variacijų su visokiais „pre“, „post“, „vprost“, „hard“, „soft“, „easy“ ir taip toliau.

                Visi šie labai gerai maišėsi su įvairiais pasaulio supratimo būdais – tokiais kaip žaliųjų ir ekocentrisčių, veganių, vegetarių, žaliavalgių, kristalėdžių, ketonininkių, sveikuolių, drūtuolių, antivakserių, pacifisčių, anarchisčių, tradicionalisčių ir taip toliau iki pat TSS ir daug kam dar mįslingų oldskūlerių, po kuriomis slėpėsi teroristės, tam tikros katalikės ir judėjės ortodoksės, dar kažkokių senųjų religinių pakraipų atstovės, nelegalios senosios, tai yra diskriminacinės pornografijos mėgėjos ir dar balažin kas. Oficialiai jas vienijo polinkis gyventi archajiškus gyvenimus – keliais amžiais atsilikusius. Keistuolės, aišku. Galėtų dar ir juokinti gyventojas jodinėdamos žirgėmis užsidėjusios šarvus – kaip iš priešistorinių glūdumų. Ta negausi (nors kalbama, kad yra nemažai slapta prijaučiančių) grupelė vienintelė dar kaip urvinių laikais skirstė lytis tik į moteris ir vyrus, maža to, daugelis iš jų vyrais buvo ir pasiskelbę ir visos jų bendramintės taip kreipdavosi į jas. Neuždrausta, aišku, bet šiais laikais tai jau visiškas anachronizmas, amžių glūdumų atgyvena. Visų blogiausias, ir kaip daugelis įtarė – esminis jų bruožas ir tikroji tokio gyvenimo būdo pasirinkimo motyvacija – vengimas teikti duomenis apie save, dėl ko jos gerokai iškrisdavo iš socialinio konteksto, kartais ir iš teisinio. Dėl to kildavo daugybė visokių teisinių ir politinių batalijų, kai kurios tebevyksta iki šiol, bet tai jau atskira tema.

                Beje, vienoje srityje TSS pati jautėsi šiek tiek ouldskūleriška. Ji tebevadino vieną iš savo gimdytojų tėte, o kitą – motina, lyg būtų koks skirtumas. Taip nepriimta – visos savo gimdytojas, jei tokias turėdavo, o tai nebuvo labai dažna, vadindavo gimdytoja viena ir gimdytoja dvi. Tačiau, kažkodėl, šitaip ją išmokė ir įpratino pačios gimdytojos, taip elgėsi ir jos brolužė su seserim ir tai visoms buvo priimtina. TSS netgi buvo priimtina ir ta keistenybė skirti ir brolužę nuo sesers pagal biologinę lytį.

                Neskaitant šios negausios urvinių grupės, visuomenė vystėsi puikiai, tai yra įvairiausi gyvenimo būdai skleidėsi kaip žiedlapiai atėjus žydėjimo metui, arba dygo kaip grybai po lietaus. Tarpusavyje kryžminosi ne tik trys minėtos savybių aibės, taip sukurdamos reikiamą skirtingų gyvenimo būdų kitimo tempą ekonomikai palaikyti, bet ir daugybė visokių kitų, sunkiai aprėpsi. Kur dar daugybė skirtingų religijų, religijėlių ir kultų. Tiesa, tokio pobūdžio organizacijomis vadinti save religijomis nebebuvo labai populiaru, nes ir būti religingai seniai buvo nebe sraute. Daug populiariau buvo visokie dvasiniai judėjimai, savęs tobulinimo, vystymo, ugdymo, harmonizavimo, vienijimo, sinchronizavimo, centralizavimo ir panašūs centrai, kurie harmonizavosi, vienijosi ir sinchronizavosi su kuo tik norėjo – pagal kiekvienos kišenę ir pomėgius. O kur dar visokiausi nušvitimo centrai, kur galėjai pasikeisti savo tapatybę taip, kad ta tapatybė išvis išnyktų – tačiau kiekvienas jų tai darė skirtingu būdu. Be abejo, labai populiaru buvo užsiimti visokiais horoskopais, magijomis, burtais, energijomis ir dvasiomis – tokioms visada yra ką parduoti. Bet tai labai jau klasika. Kaip ir sportas, politika, menas, mokslas ar bet kas, ką tik paskelbsi esant tavo tapatybinio pagrindo dalimi. Populiaru buvo visokios slaptos organizacijos su savais ritualais ir apeigomis, kai kurios tarsi religinės, kažkada tokios buvo vadinamos sektomis. Šios tai mėgo pačios pardavinėti, o pirkti – tik investicines priemones. Nieko nepadarysi. Žodžiu – galimybės neribotos.

                TSS nesirinko jokio gyvenimo būdo. Ji gyvenimo būdus kūrė. Taigi, ji kūrė patį progresą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: