Visi knygos skyrių ir blogų pristatymai (su paveiksliukais ir grojaraščiu)

1) 2020-04-17

Sveiki, mielieji. Antrojo karantino mėnesio pradžios proga dovanoju jums savo knygą, kurią parsisiųsti galima iš www.pasirengusgimti.com. Taip pat po vieną skyrių ją ketinu pristatinėti kas savaitę. Iš anksto atsiprašau, jei kam įgrįsiu – jei kas nors neatsitiks taip ją pristatinėsiu dar 40 penktadienių. Toliau seks trumpas knygos ir pirmojo skyriaus pristatymas. Dėkoju už dėmesį.

Post-humanistinė (individualistinė) Vakarų civilizacija po Didžiųjų Klimato Pokyčių, reikšmingai pažengusi technologiškai ir atsikračiusi senamadiškų prietarų, išgyvena naują klestėjimo laikotarpį. Žmonės gali būti kuo tik nori, taip pat ir nemirtingais. Asmeninė drama paskatina TSS sugalvoti išganingą mintį panaikinti paskutinį likusį žmonijos galimybių apribojimą – vis dar negalima pasirinkti gimti. Sumanymo įgyvendinimui, kaip įprasta, TSS pasitelkia Dirbtinį Intelektą (AI), tačiau iškyla laisvos valios problema…Naujoji žmonija nebeturi vyriškos ir moteriškos lyties ir vartoja naujakalbę, kuri šioje knygoje pritaikymu lietuvių kalbai atskleista tik tuo, kad tie, kurie laikomi gyvais individais, įvardijami vien moteriška gimine, nes vargu ar toje ateityje lietuvių kalba beišliks.Nežinia ar šioje distopijoje, kuri paremta ir Yuval Noah Harari kūriniais „Homo deus: glausta rytojaus istorija“ (2015 m.) bei „21 pamoka XXI amžiui“ (2018 m.), keliami klausimai vis dar bus prasmingi po daugelio metų, tačiau jie yra aktualūs mūsų gyvenamu laikotarpiu. O gal ši alternatyvi ateities istorija nebeaktuali? Knyga parašyta 2019 m., dar iki korona viruso pandemijos, todėl joje nenumatomi tokio pobūdžio reiškiniai, kaip kad mūsų ateičiai jie nenumatomi ir Y. N. Harari knygose. Ar nenumaldomas mūsų visagalybės pojūtis jau nyksta arba išnyko? Atsakymus palieku pateikti skaitytojui.

1) Įvadas kaip įvadas, o 1 skyrius – apie laisvę ir išsilaisvinimą.

Įvadinis blogas yra čia, o nuorodos į tai, kas pirmiausiai įtakojo mano knygą – čia.

Na, ir atidarymo proga – оркестр-туш:

Alternatyviai, t.y. rusiškai, gal dar ir šis kūrinys su eshašiškos gitaros intarpu tinka nuotaikai išreikšti:

2) 2020-04-24

Sveiki. Toliau pristatinėju savo knygą “Pasirengus gimti“, kurią pagal čia pateikiamą nuorodą galite atsisiųsti nemokamai. Šį kartą 2 skyrių.

Knygą pradėjau rašyti 2019-07-28, taigi, šį skyrių įtakojo ir tuo metu Lietuvoje (Vilniuje) vykę politiniai įvykiai, kurie, beje, man buvo įdomiausi politiniai įvykiai Lietuvoje 2019 m. Taigi:

2) Nafik tie paminklai, bet kai naikinamas Liepų gatvės pavadinimas, tai jau užknisa. Ypač tada, kai tave ką tik paliko tavo mergina.

+ pirmieji skaitytojų atsiliepimai, dar daugiau naudingų nuorodų, straipsnių, video ir dar viena knyga atsisiųsti nemokamai (ne mano).

Ačiū komentuojantiems ir besidalijantiems.

Užrašas nuotraukoje sako: “Prašome atkreipti dėmesį: post-apokaliptinės literatūros sekcija perkelta į Einamuosius Reikalus“.

Šio skyriaus pristatymui tiktų šis kūrinys:

3) 2020-05-01

Sveiki,

toliau tęsiu savo knygos “Pasirengus gimti“ (kurią nemokamai galima atsisiųsti iš https://pasirengusgimti.com/knyga/) pristatymą, šį kartą – trečiojo skyriaus, kuriame, pagaliau, prasideda ir šiek tiek veiksmo.

Taip jau sutapo, kad šiandien švenčiame, o mūsų herojus švenčia irgi, kad ir iš liūdesio. Taigi:

3) Kas blogiau – emocinės ar alkoholinės pagirios? Baisiausiai – prisiminti.

+ dar daugiau naudingų nuorodų

Užrašas skelbia: Litroseksualas Vitalikas linki tau ryškaus penktadienio.

Kokios gi šventės be merginų, todėl šio skyriaus pristatymui pateikiu vieną iš mėgstamiausių gerbiamo Marius Stavaris dainų. Švęskime, nes, kaip sako pats dainos pavadinimas:

4) 2020-05-08

Sveiki. Tęsiu savo knygos “Pasirengus gimti“, kurią nemokamai galite atsisiųsti iš www.pasirengusgimti.com, pristatymą. Šį kartą pristatau 4 skyrių, vieną iš savo mėgstamiausių, nes yra susijęs su viena mano mėgstamiausių temų. Ji atspindėta netiesiogiai, nes veiksmas vyksta ne seksualinėje plotmėje, bet iš principo tai yra apie tai:

4) Kaip nepapulti į visokius mytus ir ką daryti, jei jau taip nutiko.

+ daug straipsnių, filmukų, screenshot’as ir nuoroda šia bei žmogaus teisių ir atviros visuomenės tema

Mūsų herojus papuola į tokią nepavydėtiną padėtį, kad kaip tas raitelis paveiksliuke sako “na viskas, atvažiavome“, o ant akmens užrašyta “blogai be variantų“:

Nesugalvojau kaip geriau prailiustruoti šią nepavydėtiną herojaus padėtį nei sena-gera G&G Sindikato daina mano mėgstamu pavadinimu. Įdomu ar groti ją dabar vis dar politkorektiška? 

5) 2020-05-15

Sveiki,

Pavėluotai sveikinu visus su trumpos žiemos pabaiga ir šiltojo metų sezono sugrįžimu!

Mūsų herojaus bėdos irgi (bent laikinai) baigėsi ir jis eina atsipalaiduoti. Palaiduojasi taip, kad prie savo pristatinėjamos knygos “Pasirengus gimti“ (nemokamai atsisiųsti iš https://pasirengusgimti.com/) 5-ojo skyriaus norėjau uždėti “S“ raidę. Deja, su sūnumi paskaičius kas jam užduota šiuolaikinės lietuvių rašytojos kūrinį, ta mano raidė nublanko. Todėl tiesiog pagal savo pradinį inžinerinį išsilavinimą pristatau pirmąjį šiame kūrinyje savo išradimą ateities kartoms:

5) Ką gali naujausios technologijos ir dar vienas geras būdas apsiraminti.

Taigi, pereitą savaitę prisišnekėjau, kad #MeToo fronte šiuo metu daug naujienų nėra. Pasirodo, netgi labai yra, apie tai šiuo metu rašo BBC, Politico ir t.t., ir t.t., gerai, kad netyčia pastebėjau. Susiję tai, be abejo, su besitęsiančiu potencialaus kandidato į JAV prezidentus Joe Bideno seksualinio priekabiavimo skandalu, kurio metu #MeToo judėjimas ir vėl iškilo beigi suskilo. Na, bet palieku toliau juo domėtis jums patiems. Žinoma, tai galėsite padaryti tik, jei turite priėjimą ne vien tik prie pagrindinės (masinės arba mainstream) lietuviškos žiniasklaidos, nes joje nieko tokio neaptikau. Užtai kiek daug aptikau apie Trumpo apkaltą! Išskyrus apie su tuo susijusius dabartinius įvykius – vėlgi nieko.

Todėl savo knygos pristatymo puslapio blogo skyrelyje “Straipsniai ir kt., aktualūs šios knygos temoms“ šį kartą rašau apie seksą bei, kaip vakar ir žadėjau, pradedu temą apie organizaciją, pas mus vadinamą LGBT (lygtai), kurie, pasirodo, jau irgi atkuto.

Vaikinas paveikslėlyje sako:

– Aš – sporto meistras sekse.

Mergina:

– Rankiniame?

Man taip atrodo, kad 5-ame skyrelyje herojus savo užsiėmimo metu girdi šį šauksmą:

6) 2020-05-22

Sveiki,

pereitame “Pasirengus gimti“ (nemokamai atsisiųsti iš https://pasirengusgimti.com/knyga/) skyriuje mūsų herojus pagaliau atsipalaidavo, o atsipalaidavus, būna, kyla įvairiausių minčių. Savo kūryboje mėgstu maišyti gyvenimą su filosofija, todėl TSS skendi egzistenciniuose apmąstymuose:

6) Kaip gerai gyvent geriant, kaip gerai gyvent negeriant, o kaip – ir taip, ir taip.

Didžiuodamasis garbinga 34 Lietuvos vieta Vaivorykštės indekse ir tikėdamasis, kad greitu metu užimsime dar garbingesnę pačią paskutiniąją vietą, o per tą laiką gėjus pas mus taip ir netaps visuotine profesija, tuo labiau – pretekstu ką nors rinkti (ar nerinkti) į Seimą ar kitas pareigas skyrelyje “Straipsniai ir kt., aktualūs šios knygos temoms“ toliau nagrinėju temą, susijusią su organizacija, kurią vadinu LGBT. Kadangi 6 knygos skyrius bei žemiau komentare pristatytas muzikinis kūrinys kalba apie pasirinkimą, šiame skyrelyje taip pat apie pasirinkimą – būti ar nebūti “netradiciniu“. Taip pat apie tikrą ir menamą Antikristo baubą.

Apie tai, ko mūsų herojus tikrai nenori, dainuojama šiame puikiame a. a. Amy Winehouse dainos coveryje:

7) 2020-05-29

Sveiki,

karantinui švelnėjant laikas pagalvoti ką veikti laisvėje, todėl 7 mano knygos “Pasirengus gimti“ (atsisiųsti iš https://pasirengusgimti.com/knyga/) skyriuje pristatomos fantastinės ir visai realios ateities gyvenimo būdų alternatyvos. Mūsų herojaus sąmonėje jos labiau skamba kaip galimi atsakymų variantai į klausimą:

7) Jei alkoholis – liga, tai kuo dar užsiimti?

į kurį jis atsakė dar pereitame skyriuje.

Knygos puslapio skyrelyje “Knygos ir straipsniai, labiausiai įtakoję šią knygą“ ta proga kalbu apie gyvenimo būdų vadybą, o skyrelyje “Straipsniai ir kt., aktualūs šios knygos temoms“ tęsiu šią temą kalbėdamas apie tapatybių politiką. Taip pat tęsiu temą apie LGBT, šį kartą apie pagrindinį jos smegenų plovimo būdą – per švietimą, ypač per taip vadinamąsias lytinio švietimo programas. Pristatau to pasekmes. Pasekmės ne kažką – tik neheteroseksualių asmenų skaičiaus augimas, suluošinti vaikų gyvenimai ir debilų visuomenės ugdymas. Šiame skyrelyje be mano tekstų rasite daug straipsnių, statistinių lentelių ir 2 juokingus filmukus su lietuviškais subtitrais.

Savo gimtadienio proga turiu ir dvi dovanas jums. 7 skyriuje šiek tiek užsimenu apie sektas ir horoskopus. Todėl šiame poste dovanoju jums puikų horoskopą artimam ir tolimam laikotarpiui visiems zodiako ženklams, o knygos puslapio skyrelyje “Straipsniai ir kt., aktualūs šios knygos temoms“ – išsamiai sektas nagrinėjančią knygą nemokamam atsisiuntimui – Сектоведение (sunku išversti, na, ji – rusiška).

Kone plačiausiai pas mus pasitaikantį gyvenimo būdą savo pieštame klipe vaizduoja mano knygos viršelio bendraautorius ir dailininkas Ričardas Tubelis, o apdainuoja plačiuose siauruose sluoksniuose gerai žinomas Raimundas Antanaitis Smerfas:

8) 2020-06-05

Sveiki,

8-asis mano knygos “Pasirengus gimti“ (atsisiųsti iš https://pasirengusgimti.com/) skyrius šį kartą pasakoja apie elitinį gyvenimo būdą ir vadinasi:

8) Mokslas gali viską, tiesa – nepigiai.

Jame pradedu pasakoti apie mūsų herojaus darbą amžinybės srityje.

Skyriuje “Straipsniai ir kt., aktualūs šios knygos temoms“ toliau pasakoju apie LGBT – jų manipuliacijas, tame tarpe teisines, siekiant įvesti savo diktatą ir apriboti ar suvisam panaikinti sąžinės ir žodžio laisvę. Neretai labai skaudžių pasekmių dėl to susilaukia visai niekuo dėti žmonės. Taip pat šiek tiek pristatau, kaip tai organizuotai daroma ir pas mus, kaip kad žadėjau Mindy Stasiulaitis. Mano mėgstamiausias posakis apie amžinybę šioje Žemėje: “Milijonai žmonių trokšta nemirtingumo, bet nežino kuo užsiimti lietingą sekmadienio dieną.“

Tai, kas man patinka apie gyvenimo būdus, pristatau šioje gražioje dainoje ir videoklipe su David Bowie:

9) 2020-06-12

Sveiki,

kol pasauly ir Lietuvoje įvykiai klostosi taip, kaip nuprognozuota mano knygoje “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/), šį kartą jos pristatomas 9 skyrius – apie tai, kas gal labiau paplis ateity. Šiame skyriuje toliau pasakoju apie mūsų herojaus darbą ir vadinasi jis:

9) Kodėl geriau būt aktyviai, nei pasyviai.

Ne, jis nėra nei apie gėjus, nei apie lesbietes (jų mano knygoje išvis nėra). Tai apie įmonės valdymą susietai su vienu iš principinių investavimo strategijos parinkimo būdų, jei kas domitės.

Kadangi vadyba – ir šioks toks mokslas (kurio man teko ir tenka krimsti keliose skirtingose srityse ir taip pat keliose skirtingose srityse taikyti), tai vis dar niekaip necenzūruojamas blogas “Straipsniai ir kt. aktualūs šios knygos temoms“ (toje pačioje čia nurodytoje svetainėje, kur ir knyga) šiandien yra apie mokslą. Jame kaip tik ir rašau apie gėjus ir lesbietes, o dar labiau – apie LGBT. Kodėl LGBT nepadeda, bet kenkia gėjams ir lesbietėms? Neskaitant likusių. Tuo kol kas užbaigdamas LGBT temą tame bloge, nors kas čia žino, gal tik laikinai?

Taip pat pakeičiau knygos aprašymą.

Paveiksliukas šį kartą – labiau šios dienos blogo tema nei apie pristatomą knygos skyrių:

“- Sakykite, daktare, ar operacija pavyko sėkmingai?

– Taip, sveikinu, dabar jūs – moteris!

– Bet juk man turėjo išpjauti apendiksą…

– Jums, boboms, neįtiksi.“

Knygos skyriaus iliustracijai šį kartą parenku ir vėl kai ką gražaus, susijusio su mokslu – apie jaunuosius išradėjus:

10) 2020-06-19

Sveiki,

sugrįžtantys į pokarantininį ir rutininį gyvenimą.

Kas sugrįžta, kas ne, bet mūsų herojus sugrįžta į darbą, todėl 10 knygos “Pasirengus gimti“ (atsisiųsti iš https://pasirengusgimti.com/, vis dar nemokamai) skyriuje aprašinėju jo rutininę darbo dieną ir vadinasi jis:

10) Apie kūrybinį darbą ir kaip jis išsunkia.

Jame toliau pasakojama apie bedievės, betautės, beistorės, bevalstybės, berasės, belytės, bešeimės ir bevaikės biomasės likimą tuomet, kai vis labiau įsigali Dirbtinis Intelektas ir ji tampa vis labiau bereikalinga.

Tačiau mane daug labiau domina dabartis, kurios aplinkybes ir projektuoju į šią knygą. Visuose mano knygą pristatančiuose postuose feisbuke labai svarbus yra ir video kūrinys (paprastai – muzikinis), kurį pristatau komentare po postu. Atkreipkite dėmesį į tą, kurį pristatau dabar – jis yra apie Naująją Pasaulio Tvarką ir pasakoja apie dabartį ar neseną praeitį, o kaip – galima suprasti vien iš jo paveiksliukų ar vaizdų. Naujojo Pasaulio ateitis ir yra pasakojama mano knygoje.

Paveiksliukas šitoj vietoj yra apie inflūencerius, nes jie irgi yra minimi 10 skyriuje.

Bloge “Kas aktualu“, kurio pavadinimą sutrumpinau ir patį išdėsčiau atskiromis dalimis pagal atskirus įrašus (žr. išsiskleidžiantį meniu), šį kartą dalinuosi įspūdžiais iš vienos knygos ir suku link istorinių-politinių-ekonominių temų. Šios dienos blogas yra čia. Kaip žadėjau Genys Zhemavibracija (kuris iš mano feisbuko jau pabėgo), šį kartą suku į kairę (nes nesu nei kairysis, nei dešinysis). Knyga pasakoja apie juodus JAV konservatyviųjų liberalų (respublikonų) darbelius (nors šiek tiek ir apie liberaliųjų – demokratų) pasaulyje 1971 – 2003 m, o labiausiai – apie globalizmą ir korpokratiją. Na, daug gyriau Trumpą pastaruoju metu, tai pakritikuosiu bent jo pirmtakus. Juk garbinti žmogiškus autoritetus (ypač aklai) – stabmeldystė, o tai yra mirtinai pavojinga.

Knyga vadinasi “Ekonomikos smogiko išpažintis“. Gero skaitymo.

Ką gi, sveiki atvykę į Naująją Pasaulio Tvarką:

11) 2020-06-26

Sveiki,

PAGALIAU! Mano knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/, ten ji yra visa) 11 skyriuje priėjome pirmą lūžinį siužeto posūkį, todėl jis taip ir vadinasi:

11 skyrius) ESMINIS. Apie genialųjį atradimą ir kaip jis pakeis pasaulio istoriją.

Kaip ir viskas aišku. Tiesa, šiame skyriuje pamiršau paminėti, kad už vieną frazę jame credits go for Audrius Kalytis . Ir dar prisiminiau, kad 1 skyriuje nepaminėjau, jog jo priešpaskutinis sakinys yra savais žodžiais perfrazuotas iš kažkokio liberalistinio posto, kuris mano feisbuke dažnai pasirodydavo maždaug tokiu metu pernai. Dabar jau neatsimenu, kas buvo jo šaltinis – gal Žmogaus teisių centras?

Skyrius yra apie išradingumą. Kaip tik neseniai per LRT mačiau vieną ekspertą sakantį, kad Lietuvoje jau yra sukurta partija (Nacionalinis Susivienijimas su V. Radžvilu) negrų korimui. Gi Laisvės partija su konservatoriais ir kitais liberalais kaip tik jau demonstruoja sumanumą kaip tą korimą užtušuoti. Tai ir aš nusprendžiau paveiksliuke čia pasidalinti idėja, kaip būtų galima šiuolaikiškai suderinti korimą ir inovacijas. Jame vienas stebisi “Nieko sau!!! Be virvės???“, o kitas atsako – “Wi-Fi“.

Pirmame komentare po šiuo postu įdedu kur kas estetiškesnį, meninį trumpą bekalbį argentiniečio Juan Pablo Zaramella filmuką apie išradimą. Jis vadinasi “Luminaris“, panašiai kaip mūsų bankas, o apie bankus kaip tik – šios dienos bloge.

Taigi, šios dienos bloge “Kas susiję“ toliau tęsiu ekonominę-socialinę-politinę-istorinę temą. Daug kam po pastarųjų įvykių – ne iki ekonomikos, tačiau mano tikslas – suprasti ir parodyti kaip mūsų mąstymas veikia ekonomiką ir socialinį gyvenimą bei atvirkščiai, to siekiu ir savo knygoje. Kas mano, kad tai, kas dabar vyksta Lukiškių aikštėje, ir mūsų būsimos pajamos bei išlaidos niekaip nesusiję – giliai klysta. Todėl pristatau dar vieną knygą, kurią, mano galva, šį kartą parašė “nei baltasis, nei raudonasis“, ji irgi tokias temas nagrinėja. Ji mano skaitytojams turėtų būti dar artimesnė, nei pristatytoji pereitame bloge, nes kalba apie istoriškai-geografiškai-politiškai-ekonomiškai-socialiai ir asmeniškai daug artimesnius įvykius. Ji ir vadinasi “Bumerangas. “Kietas“ Europos nusileidimas“ ir pasakoja apie šalių bankrotus arba gilias ekonomines krizes 2008-2011 m. Islandijoje, Graikijoje, Airijoje, Vokietijoje ir, kiek neatitinkant knygos pavadinimo, JAV. Atsimenate tą laikotarpį? Tai artima ir man pagal mano pagrindinę finansų vadybininko profesiją. Visos aprašytos krizės yra labai skirtingos, bet turi ir kai ką bendro. Knyga parašyta labai meniškai, todėl šį kartą pricitavau labai daug. Tikiuosi, jus sudomins.

Taip pat šiame bloge paaiškinau savo knygos pavadinimą bei papildžiau skyrelį “Kas įtakojo“.

Malonaus skaitymo ir žiūrėjimo.

12) 2020-07-03

Sveiki,

12-ojo knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/ , visa yra ten) skyriaus pristatymą pradėsiu nuo pavadinimo:

12) Kartais šūdas gaunas ir pasaulio istorijos pakeitimą tenka atidėti.

Prisipažinsiu, šį ir gal dar kokį skyrių rašiau labiau ne jums, o sau. Na, negaliu rašyti to, ko nežinau. Turėjau susivokti kokiu būdu būtų galima padaryti pereitame skyriuje minimą išradimą, o tai gavosi tik rašant šią knygą.

Todėl šiandien ir anekdotas toks:

“Pacientas pas psichologą:

– Man atrodo, kad manęs niekas nesupranta: tuščios akys, veide – abejingumas ir visiškas nenoras klausytis.

– O kuo jūs užsiimate?

– Universitete dėstau kvantinę fiziką.“

Užtai už kantrybę savo herojui ir sau skiriu mylimiausią dainą apie kantrų berniuką, kurią rasite pirmame komentare po šiuo postu.

Šios dienos kassavaitiniame bloge “Kas susiję“ rasite, kad aš ginčijuosi su vienu iš pagrindinių savo knygos įkvėpėjų Y. N. Harari, kad jokiais būdais evoliucionizmas (populiariau vadinamas nacizmu) dar nepralaimėjo prieš liberalizma, kaip kad ir socializmas (tas tai, manau, savaime aišku, aiškinti nereikia) ir sėkmingai tebegyvuoja toliau. Ne, aš ne apie pavienius neonacių judėjimus ir net ne apie tokius judėjimus kaip Antifa ar Black Lives Matter. Jis gyvuoja tarp mūsų, taip vadinamų paprastų, kultūringų ir inteligentiškų žmonių. Ir netgi taip paradoksaliai (o gal visai ir ne), kad tie, kurie dar neseniai užsiėmė juodaodžių genocidu (savotišku būdu tebeužsiiminėja ir toliau), dabar yra su tais (ne visais) juodaodžiais toje pačioje barikadų pusėje vykstant kultūriniams karams Amerikoje ir kitur. Na, patys paskaitysite.

Taip pat papildžiau skaitytojų atsiliepimų skyrelį, iš kurio aiškėja, kad aš nenorėjau rašyti romano, o mano knygos veikėjai, išskyrus vieną – primityvai.

Malonaus skaitymo ir gero klausymo.

Šią dainelę apie kantrų berniuką, kurią noriu dedikuoti knygos “Pasirengus gimti“ pagrindiniam herojui ir jūsų nuolankiam tarnui aš taip mėgstu, o be to – mano vardadienis, kad leisiu sau ją išpostinti dar ir atskirai koncertiniu formatu. Kas nori geresnės kokybės – ją ras prieš tai buvusiame mano feisbuko poste, skirtame šios knygos 12-ojo skyriaus pristatymui, pirmame komentare po juo.

13) 2020-07-09

Sveiki,

ir nebūk tu prietaringas, kad nori, bet kaip tik 13-ojo knygos “Pasirengus gimti“ (kuri visa yra ten: https://pasirengusgimti.com/) skyriaus negaliu pristatyti įprastu laiku – penktadienį (tai pirmas toks kartas), nes artimiausiomis dienomis neturėsiu tam galimybių. Todėl tenka tai padaryti šiandien:

13) Ne visada pavyksta išsitraukti laimingą daugkartinį bilietą, todėl padaryti išradimą – ne taip ir paprasta.

Kaip suprantate, mūsų herojui jame nesiseka. Na bet nieko – jis randa išeitį.

Kam nepasitaiko? Štai, pasirodo – “mokslininkai atrado vaistą nuo koronaviruso, bet… negali jo atidaryti.“

Gal tam mūsų herojui trūksta kokių duomenų, metodikų ar dar ko? Apie tai dainuojama mano mėgstamiausioje Verslo Rizikos Rezervo dainoje, kur gerbiamas Marius Stavaris tiesiai taip ir klausia: “Ar tu turi tai, ko reikia?“ (ji yra pirmame komentare po šiuo postu). Savo ruožtu šią dainą skiriu ir visoms taip vadinamoms nesisteminėms Lietuvos partijoms. Kodėl, suprasite perskaitę du sekančius mano feisbuko postus.

Na o šios dienos bloge skyrelyje “Kas susiję“ tęsiu temą apie dar kelių rūšių genocidus (infanticidus) bei žmonių teisių pažeidinėjimą – selektyvius bei priverstinius abortus. Taip pat rašau apie patyčių kultūrą.

Tikiuosi, kad šios dienos skaitiniai jūsų neišgąsdins, o jei ką – po šiuo postu pateikta daina maloniai klausosi. Iki malonaus.

14) 2020-07-17

Sveiki,

14-as mano knygos “Pasirengus gimti“ (ji visa ten: https://pasirengusgimti.com/) skyrius vadinasi

14) Sėkmės medžioklė su varovėmis ir be jų.

Už sąvoką “sėkmės medžioklė“ esu dėkingas Darius Pietaris.

O kokia gi šiais laikais yra didesnė sėkmės (ir kultūrinės propagandos) ikona, jei ne Holivudas? Todėl mano korifėjus Jonas Laidonas kartu su kolektyvu Leftfield jums šiandien groja ir dainuoja “burn Hollywood burn“ (dek, Holivude, dek). Dainos klipą rasite pirmajame komentare po šiuo postu. Malonaus pasišildymo degančios šlovės spinduliuose.

O čia eilėraštukas apie medžioklėn išėjusią Zuikę:

Jeigu Zuikę nuskriausti netyčia,

Jeigu Zuikę nuliūdint išvien,

Zuikei liūdna ir tai – apgailėtina,

Pikta Zuikė – p.zdiec jums visiems…

Zuikė šiandien žiauri, taigi toks ir mano šiandieninis blogas kassavaitiniame skyrelyje “Kas susiję“. Neišsigąskite labai, prašau, bus dar žiauriau. Iki.

15) 2020-07-24

Na štai, pagaliau galima pristatyti ir savo knygos “Pasirengus gimti“ (visa ji čia: https://pasirengusgimti.com/) 15-ąjį skyrių:

15) Humanistinės ekonomikos dilema arba kada nebebūti?

Kad jau skyrius apie ekonomiką, tai ekonomika susijusi ir su finansais, o kadangi dabar yra priešrinkiminis laikotarpis, tai tokia istorija:

“Vaikai rašė rašinėlį tema “Jeigu aš būčiau finansų ministras“. Pradėdavo skirtingai, rašė apie įvairius dalykus. Bet pabaiga pas visus buvo vienoda – “ir b.bį jūs mane surastumėte“.

Pirmame šio posto komentare pridedamos dainos klipas irgi yra apie ekonomiką.

Svetainėje pakeičiau kassavaitinio blogo “Kas susiję“ meniu, kad būtų patogiau. Kaip ir žadėjau, šios dienos bloge pateikiu dar žiauresnius tekstus ir vaizdus. Na ir knygos 15 skyrius toks.

Žiauraus jums skaitymo ir žiūrėjimo.

16) 2020-07-31

Sveiki,

pristatau 16-ąjį knygos “Pasirengus gimti“ (visa yra čia: https://pasirengusgimti.com/) skyrių, kuris yra apie tai, kad:

16) Kankintis beprasmiška, bet kartais tenka.

Šis skyrius žiaurokas jau kitaip, nes mūsų herojus jame kankinasi. Gal iš meilės, o gal… ai, nesuprasi. Bet kuriuo atveju, pirmajame komentare po šiuo postu pateikiu puikų klasikinės dainos “Love will tear us apart“ (Meilė suplėšys mus į gabalus) koverį, o kadangi meilė kartais būna žiauri, čia dedu ir šį paveiksliuką. Gi šios dienos bloge skyriuje “Kas susiję“ pereinu prie kitos žiaurios temos, o tuos žiaurumus ir vėl susieju su nacizmu (bei komunizmu ir liberalizmu irgi), kurį priskiriu progresyviausia save vadinančiai visuomenės daliai, kad ir kaip ši dalis mėgtų vadintis antifašistais ir nacių etiketes lipdyti visiems, jiems nepritariantiems.

Įdomaus skaitymo.

17) 2020-08-07

Sveiki,

pagaliau pristatau savo knygą “Pasirengus gimti“ (visa čia: https://pasirengusgimti.com/), o tiksliau 17-ąjį jos skyrių:

17) Kaip kitas įtakoti, o pačiai nepasiduoti.

Kaip tik aktualu priešrinkiminiu laikotarpiu, nes jame daug apie viešąjį įvaizdį. Ta proga šio įrašo pirmame komentare jums mano kumyras Jonas Laidonas (jis gi ex Johny Rotten) dainuoja dainą, kuri taip ir vadinasi – “Public Image“ (Viešasis įvaizdis), kartu su kolektyvu, kuris irgi taip ir vadinasi – Public Image Limited (Uždaroji Akcinė Viešojo Įvaizdžio Bendrovė).

Gi šiame įraše pristatau dar vieną tikrą viešojo įvaizdžio meistrą:

“Rabinovičiui kažkoks niekšas ant durų užrašė vyriško lytinio organo pavadinimą! Gi Rabinovičius nesiėmė jo valyti… paprasčiausiai prieš jį užrašė “Didelis“! Ir kaip pasikeitė prasmė! Kokiom naujom spalvom sušvito užrašas!“

Apie viešąjį įvaizdį man labiausiai patiko Jurgos Lago įrašas čia: https://www.facebook.com/jurga.k.lago/posts/10216635517385869 . Gi pats savo kassavaitiniame bloge skyrelyje “Kas susiję“ toliau rašau žiauriąja tema – šį kartą šiek tiek iš filosofinės, šiek tiek – iš statistinės pusės.

Malonaus skaitymo.

18) 2020-08-14

ACHTUNG ACHTUNG! ВНИМАНИЕ! DĖMESIO! ATTENZIONE!AKTUALU! Kas šiais laikais gali būti aktualiau nei knygos “Pasirengus gimti“ 18 skyriaus (viskas yra čia: https://pasirengusgimti.com/) pristatoma tema:

18) Kaip toleruoti taisyklingai.

Pripažinsiu, man ir pačiam “įdomiausi“ rodosi mūsų metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimai, todėl į šių metų nominantus siūlau senelį Kuzmą:

“Senelis Kuzma buvo tiek tolerantiškas, kad vadovybę, vyriausybę, deputatus ir gėjus vadino vienu ir tuo pačiu žodžiu.“

Na, aš ne už tai, kad gėjus vadinti kaip nors negražiai (pvz., deputatais), bet kartais kai kurie iš LGBT bando sureguliuoti man gyvenimą kaip kokia mūsų vyriausybė.

Apie toleranciją man labiausiai patinka šis Vytautas Sinica straipsnis: http://www.propatria.lt/…/vytautas-sinica-tolerancija… . Na, o aš pats šiandieniniame savo bloge skyrelyje “Kas susiję“ toliau rašau dar 16) 2020-07-31 pradėta tema, kuri dabar irgi kiek susieta su tolerancija – kaip nuo to, kas laikoma nusikaltimu, pereinama prie to, kad tai laikoma pažanga.

Pirmajame komentare po šiuo įrašu pridedamas dainos klipas, manau, irgi yra apie šiuolaikinę toleranciją bei apie tai, kaip mūsų herojus galėtų jaustis išėjęs pavakaroti po miestą, nes apie tai knygos 18 skyriuje irgi rašoma.

19) 2020-08-21

Sveiki,

šiandien pristatomas 19-asis knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) skyrius:

19) Apie gyvo bendravimo nemalonumus.

Prie nemalonumų mūsų herojus priskiria ir dulkinimąsi. Gal dėl to, kad tam reikalinga ne ti(e)k prieinama partnerė, kiek prieinamas interneto ryšys? Štai moderni istorija apie tai:

“Vieniša odesietė Sofija Davidovna Ciperovič padavė tinklo operatorių “Kijevstar“ į teismą dėl to, kad jis per visas išeigines tvirtino, jog ji “nepasiekiama“

Kodėl viskas taip – sužinosite perskaitę 19 skyrių, o šios dienos bloge skyrelyje “Kas susiję“ sužinosite kaip eutanazija susijusi su Covid-19 ir ne tik. Tuo pačiu ir baigiu nagrinėti šią temą. Gi 19-o skyriaus tema tiksliausiai kažkada parašė Lidžita Kolosauskaitė savo bloge čia https://lidzita.lt/leiskite-bent-jau-myletis/, jį pristačiau dar šiame https://pasirengusgimti.com/2020-05-08/ savo bloge.

Šį įrašą užbaigiu dar viena Darbo Džiaugsmų daina – šį kartą apie gyvo bendravimo malonumus šiuolaikiniame hipsteriškame Vilniuje. Ačiū Marius Stavaris už įspūdžius.

20) 2020-08-31

Sveiki,

šį kartą knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) pristatyme – lyrinis-romantinis nukrypimas:

20) Kaip bendravimas tampa išskirtiniu, kad jį kur galas…

Lygiai taip pat ir man gavosi nukrypimas nuo įprastinio knygos pristatinėjimo grafiko. Prašau man atleisti, užtai šios dienos bloge pristatau knygą apie net 44 būdus kaip apgaudinėti ir manipuliuoti žmonėmis! Pats tas priešrinkiminiu laikotarpiu – subalansuota politikams ir žurnalistams, tačiau labai pravartu ir žmonėms, juos stebintiems. Kaip jau supratote, pats blogas irgi yra nukrypimas į visai naują temą – patys pamatysite.

Apie 20-ame skyriuje pristatomus romantinius nukrypimus šiandien mums dainuoja grupė Bush – kaip visada pirmame komentare po šiuo įrašu. Dainuoja tik tiems, kas supranta dainos tekstą, nes klipas nieko bendro su tuo neturi. Dar vienas praktinis patarimas – mano pristatomų dainų tekstus galima susirasti Google, o po to išsiversti su Google Translator.

Ta proga ir dar vienas nukrypimas – ta pačia tema pristatau ir savo tekstą. Kadais jis buvo parašytas taip ir nepabaigtai sukurti dainai.

Geros jums nuotaikos, net jei vasara ir romantika pasibaigtų ir ateitų rinkimai…

21) 2020-09-14

Sveiki,

šį kartą vėluoju su knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) pristatymu visą savaitę. Atsiprašau, bet tapau pernelyg užimtas politine agitacija – bendrauju su žmonėmis. Laiko pabendrauti feisbuke nebeturiu, bet tai man atrodo mažiau svarbu. Užtai ir mano fb įrašuose mažiau politinės agitacijos. Tikiuosi, kad jos jums pakanka kitur, bet kad pernelyg neatitrūktumėt, jei ką, pats 21-as knygos skyrius:

21) Apie albinoses ir kitas retenybes

ir yra tam tikra politinė agitacija. O gal labiau anti-agitacija. Mat šiuo laikotarpiu tarp agitatorių vėl daug sutinku visokių agitatorių už moterų teises ir jų lygybę. Kaip tik 21-ame skyriuje ir specialiai jam skirtame šios dienos bloge nagrinėju vieną tokią su tuo susijusią problemą, vadinamą Skandinavijos paradoksu (didžiausią lyčių lygybę pasiekusiose šalyse moterys patiria daugiausiai smurto artimoje aplinkoje), o tuo pačiu ir kitą, vadinamą tiesiog lyčių lygybės paradoksu – vėlgi, didžiausios lygybės šalyse lytys vis labiau diferencijuojasi pagal profesijas ir pajamas. Tuo pačiu nagrinėjamas ir klausimas – tai, visgi, ar vyrai ir moterys yra vienodi, ar skirtingi? Galiausiai aptariu, ar tikrai taip jau geriau yra jaustis ir gyventi šiuolaikinei “išlaisvintai“ moteriai dabartiniame lygybės pasaulyje nei būdavo anksčiau – įterpiu savų ir svetimų pastebėjimų.

Viena iš versijų, aiškinančių, kodėl moterys ir vyrai vis labiau išsiskiria pagal pasirenkamas studijas pateikiama ir šiame paveiksliuke, kitas rasite bloge:

Kairėje matome užsirašymą į mokslo, technologijų, inžinerijos, matematikos (angl. k. – STEM) studijas, dešinėje – į genderizmo studijas. Genderizmo studijas jau pabaigusios merginos protestuoja su plakatais “daugiau moterų į STEM“, “mokslas yra seksistinis“, “STEM yra vaikinų klubas!!“.

21-as skyrius pasakoja ir kitas temas, pvz., šiek tiek apie juodąjį rasizmą, vakarietiškos civilizacijos saviniekos kompleksą ir senąjį-gerąjį politkorektiškumą. Smagiai politkorektiškumą pristato garsaus W. Disney studijos multfilmo Undinėlė (The little mermaid) dainelės Po jūra (Under the sea) parodija Tapk politkorektišku (Come be PC) – pirmame komentare po šiuo įrašu.

Smagaus ir įdomaus skaitymo bei žiūrėjimo.

22) 2020-09-28

Sveiki,

taip jau gavosi, kad iki rinkimų nespėju paskelbti jums knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) tiek skyrių, kiek norėjau, bet šį kartą spėju paskelbti jos 22-ąjį skyrių:

22) Apie pozityviojo mąstymo privalumus.

Sulig šiuo pozityviojo mąstymo privalumai ir baigiasi, o nuo kito skyriaus mūsų herojaus gyvenimas pamažu pradės krypti kitu keliu.

Bet man dabar įdomiau kuria kryptimi po rinkimų pasisuks Lietuvos gyvenimas ir ar jis iš viso pasisuks.

Taip pat šiame skyriuje pasakoju apie internetines įtakos technologijas, todėl šios dienos bloge vėl grįžtu prie šios temos. Kad tiek jau ilgai jo teko laukti, tai kaip kompensaciją įdedu kai ką vertingo – galėsite sužinoti kaip tapti interneto įžymybe su 300.000 sekėjų per mėnesį už 2.600 USD, diskredituoti žurnalistą už 55.000 USD, sukurti gatvės protestą už 200.000 USD, sumanipuliuoti lemiamą veiksmų eigą (nuo prekybos susitarimų iki visuotinių rinkimų) už 400.000 USD… Aišku, jei turite tuos bent 2.600 USD, kad interneto įžymybe tapti.

Jei ne, mąstykim pozityviai – į pagalbą tam jums Lietuvos dukros daina pirmame šio įrašo komentare, kuri, pozityviai mąstant, yra Populiariausia daina Lietuvoje, nes taip ir vadinasi. Be to, ji ir apie piarą, todėl yra dvigubai į temą. Ir dar jums patarimų čia pat šiame skyriuje. Jis baigiasi tuo, kad praėjus ilgam laikui mūsų herojus sėdasi rašyti laiško savo draugui. Ką gi jis ten rašo? Galbūt taip:

“Jeigu jūs visgi nusprendėte atsakyti į pranešimą… kuris atėjo prieš 2 mėnesius… pradėkite savo atsakymą taip:“Štai jau du mėnesius aš vis iš naujo skaitau ir skaitau tavo pranešimą…“Prierašas ant sienos – “Elkitės taip, tarsi jūs būtumėte kultūringi žmonės.“

Nepamirškime to ir ant feisbuko sienos, o apie jį daug – mano šios dienos bloge. Gero skaitymo.

23) 2020-10-09

Sveiki,

priėjome dar vieną lūžinį tašką distopijoje “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/):

23) Kai palūžtama arba apie tai, kad į durnus klausimus nėra atsakymų.

Apie tai ir paveiksliukas:

“Kartą mokinys paklausė Meistro:- Ar ilgai laukti pokyčių į gera? Kame yra gyvenimo prasmė ir kas tai yra meilė?- O man iš kur žinoti? Aš paprastas tekintojas, pasitrauk nuo špindelio, – atsakė meistras.“

Pristatomas knygos skyrius bei pats Lietuvos gyvenimas pasakoja, kad atėjo metas kažką palaidoti, su tuo susijusi ir The Swans daina pirmame komentare po šiuo įrašu.

Aš dar šiandien mirti negaliu – manęs dar laukia (ne)manipuliavimo rinkimų apylinkėse stebėjimas (kaip tai vyksta teko daug girdėti iš patikimų šaltinių), todėl šios dienos bloge toliau nagrinėju manipuliacijos žiniasklaidoje temą. Šį kartą daugiau apie paieškos sistemas, konkrečiau – Google, o taip pat konkrečiau ir apie rinkimus. Taip pat ir apie kitus IT socialinės komunikacijos milžinus. Ten sužinosite ir kaip gimsta visokie nacistai, fašistai, seksistai bei kitokios bjaurastys.

Taigi, nenumirkime ir susitiksime vėl. Iki.

24) 2020-10-19

Sveiki,

knyga “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) tampa vis aktualesnė, nes tai, kas joje vyksta toliau, vis labiau artėja ne į fantastinę ateitį, bet į realią dabartį arba netolimą ateitį Lietuvoje:

24) Kai informacijos amžiuje nerandi… informacijos.

Rinkimus laimėjo liberalmarksistai ir su jų darbotvarke bus galima susipažinti ne vien skaitant mano knygą ar užsienio spaudą. Kol kas jums siūlau toliau paskaityti apie žodžio laisvę ir Big Tech mano šiandieniniame bloge, ten rasite ir apie tai, kas yra tie liberalmarksistai ir t.t. Bent keli aprašomi dalykai ten yra susiję ir su Lietuva.

24-asis knygos skyrius taip pat pratęsia anksčiau anonsuotą temą apie laidotuves, todėl pirmajame komentare po šiuo įrašu klasikai The Ramones dainuoja apie tai, kad jie nenori būti palaidoti naminių gyvūnėlių kapinėse. Nebe ekologiška? Galbūt.

Toks ir paveikslėlis:“Frida Lvovna publikavo feisbuke keletą savo sutuoktinio nuotraukų, kad pagal patiktukų kiekį išrinktų jam nuotrauką paminklui.“

Kviečiu dar vertai pagyventi iki laidotuvių. Iki.

25) 2020-10-26

Sveiki,

kaip išaiškėjo pereitame knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) skyriuje, mūsų herojus nusprendžia pagaliau atidžiau pažvelgti į pasaulį per tuolaikinio gūglo ir dirbtinio intelekto prizmę ir tai, ką jis ten pamato, vadinasi:

25) Apie diversifikuotas madas, bažnyčią ir maištą.

Jei kas nežinote, diversifikavimas – riziką mažinanti išteklių paskirstymo strategija; pajamų gavimas iš skirtingų šaltinių siekiant sumažinti bendrą pajamų netekimo riziką.

Beje, už vieną pavadinimą šiame skyriuje credits go for Eglė Tamulytė.

Apie Katalikų Bažnyčią bei šiek tiek apie kitas krikščioniškąsias bažnyčias ketinu daug rašyti vėliau, apie tai taip pat daug yra rašoma ir mano knygos paskutiniame trečdalyje. Panašu, kad tai irgi kaip tik vis darosi vis aktualiau, nors tos aktualijos man ir ne naujos. Na, o kol kas, kaip žadėta, šiandieniniame bloge baigiu temą apie žodžio laisvę, demokratiją ir Big Tech (mane domina Google, Facebook, Twitter ir YouTube) pasakodamas daugiau apie teisinius Donald Trump, jo administracijos ir partijos kovos su Big Tech aspektus.

Taip pat ten sužinosite daugiau apie JAV prezidento rinkimus – tai ko nesužinosite iš lietuviškos žiniasklaidos. Pabaigai – gana šviežia istorija apie Joe Biden sūnaus vaikų pornografijos, sekso su nepilnametėmis bei galimos Kinijos Komunistų partijos įtakos jam skandalą ir jo nušvietimą, apie kurį jūs turbūt irgi nieko negirdėjote.

Apie šviežiąjį popiežiaus skandalą pasakoja paveiksliukas: “Katalikų atsakymai bandant paaiškinti popiežiaus Frankio pro-LGBT nuostatas“.

Pirmame komentare po šiuo įrašu garsi britų pop anarchistų grupė Chumbawamba dainuoja apie tai, kaip Jėzus Vegase prižiūri biznį.

Linkiu ir jums sėkmingai susižiūrėti savo reikalus šiame išprotėjusiame pasaulyje.

26) 2020-11-03

Sveiki,

knygoje “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) kartu su TSS tyrinėdami post-humanistinį pasaulį prieiname šio:

26 skyrius) Neįdomusis – apie demokratiją. Nors ji reikalinga. Tiktai kam?

Ta proga pradedu naują temą bloge apie demokratiją ir apskritai apie tai, kas šiais laikais turėtų valdyti – ekspertai ar liaudis? Pirmu įspūdžiu pateikiami du prieštaringi požiūriai pamąstymui. Bei kalbama apie patį mąstymą, kaip visada.

O pirmajame komentare po šiuo įrašu pateikiu geriausią, mano manymu, muzikinį klipą-filmuką apie svarbų demokratijos elementą – rinkimus, kuris TSS atrodo vienintelis reikalingas. Tai Piterio kolektyvo Leningrad kūryba, vadinasi “Kandidatas“ ir pristato labiau rusiško stiliaus rinkimus, bet tinka ir Lietuvai.

Atitinkamas ir lietuviškai – rusiškas anekdotas:

“Deputato žmoną klausia:- Kodėl jūs norite išsiskirti su vyru?- Jis tą ir tedaro, kad stovi prie lovos ir pasakoja, kaip man bus gerai.“

Linkiu, kad demokratija būtų įdomi jums, o jūs – demokratijai. Ir nesirgti. Iki.

27) 2020-11-06

Sveiki,

mūsų knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) herojus TSS peržiūri ką ten dar galima peržiūrėti apie gyvenimą ir pasaulį internete, galiausiai nuo visko pavargsta ir nusivilia, todėl šis skyrius vadinasi:

27) Paslaptys užknisa.

Naujajame pasaulyje žmonės turi daug laiko ir gali būti kone viskuo. O aš siūlau pabūti hakeriu:

“- Kaip įsilaužti į bankomatą?

– Imi nešiojamą kompiuterį ir kūjį, eini iki bankomato, sudaužai jį kūju ir pasiimi pinigus.

– O kam nešiojamas kompiuteris?

– Kur tu matei hakerį be nešiojamo kompiuterio?“

Kitas dalykas – galbūt nuo visų tų nesėkmingų paieškų mūsų herojus jaučia vis augantį nerimą ir lygiai taip pat nesėkmingai bando nusiraminti. Apie tai pirmajame komentare po šiuo įrašu dainuoja grupė The Ramones – jie irgi nori būti nuraminti.

Šiame skyriuje pasakojama apie įvairias žmonių veiklos rūšis, tame tarpe meną ir mokslą. Kada nors tikiuosi prieiti ir prie šiuolaikinio meno temos, o kol kas šiandieniniame mano bloge – gana trumpai apie šiuolaikinį mokslą, tuo pačiu pratęsiant demokratijos-žmogaus-visuomenės-mokslo temą.

Skiriu mūsų valdiškai žiniasklaidai, kuri vis skelbia “mokslinius“ “nemokslinių“ konferencijų paneigimus ir pan.

Ramaus jums skaitymo ir iki.

28) 2020-11-13

Sveiki,

kaip ir pasaulyje, taip ir mūsų knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) siužete įvyksta lūžis, jau trečiasis (jei neskaičiuoti įvykusio pačiame pirmame skyriuje) šioje knygoje. Nuo šiol jie vyks kone kiekviename (įdomu, o kaip pasaulyje?). TSS kai ką susitinka, pirmą kartą išaiškėja du tikri vardai, na o pats skyrius vadinasi:

28) Meilė yra meilė, bet kas per viens ta meilė yr?

Kad jau apie meilę, tai sugalvojau šio skyriaus pristatymui įdėti dar vieną daina nevirtusį savo tekstą apie vieną galimų variantų kaip suprasti meilę. Galbūt tai ne taip tolima nuo TSS supratimo. Kaip nacionalistui gėda pripažinti, kad šis tekstas – angliškai. Jis rašytas ne pagal užsakymą, seniau tokių rašydavau, mat būna, kad kartais mąstau angliškai (o kartais – rusiškai, nors šia kalba tekstų nesu parašęs, tik keletą į ją vertimų; štai, beje, kodėl mano kalboje dažnai pasitaiko anglicizmų ir rusicizmų, atsiprašau). Myliu šią kalbą, nes ji labai matematiška. Versti šio teksto nesiėmiau, per daug darbo. Bet kuriame poetiniame tekste su žodžių prasmių niuansais žaidžia jų skambesys, todėl jie visuomet vertesni originalo kalba.

Pirmajame komentare po šiuo įrašu grupė Sisters of Mercy pristato jums manąją meilės versiją, t.y. kaip ją dabar įsivaizduoju aš. Šiandieninis trumpas blogas turbūt daug kam pasirodys savotiškai “mistinis“, mat susijęs su ne vien “grynuoju“ mokslu paremtomis įžvalgomis ir dalykų, kuriuos vieni vadina atsitiktinumais, o kiti – Apvaizda, atpasakojimu. Yra ir socialinė – politinė šio pasakojimo dedamoji, o tema – nauja.

Skyrelyje “Mano straipsniai“ taip pat įdėjau savo naują straipsnį “Apverstas pasaulis (I): lygybė“

Malonaus ir įdomaus jums naujo skaitymo. Nepalūžkit. Iki.

29) 2021-01-11

Sveiki,

kaip žinote, yra sakoma – nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Bent jau laikinai ir bent jau kažkam. Šiuo atveju – man pristatinėjant savo knygą “Pasirengus gimti“ (vis dar nemokamai yra ten – https://pasirengusgimti.com/).

Blogas, kurį pristatau dabar bus tikrai aktualus artimiausiu metu – bent jau artimiausiais 2 m., kai JAV turėsime ganėtinai totalią ir savo esme totalitarinę demokratų valdžią. O pasakoja jis apie imigracijos naudas ir “naudas“ – šį kartą ekonomines.

Tai, be abejo, susiję su šiandien pristatinėjamu knygos skyriumi, kuris vadinasi:

29) Kaip nepatartina vaikščioti po nepažįstamą rajoną.

Skyrelyje “Mano straipsniai“ dar pridėjau vieną seną savo straipsnį, irgi savotiškai į temą.

Kaip man sakė vienas skaitytojas – šis skyrius – pats kupiniausias įtampos ir veiksmo. Na, mano gyvenime jo kaip tik daug buvo pastaruoju metu, todėl keliems mėnesiams teko atidėti ir šį įrašą. Tikiuosi, kad toliau to bus dar daugiau mano gyvenime. Kaip ir įvairių įvykių bei įtampos pasaulyje – neišvengiamai, nepaisant to, kad šiuo metu visi susikoncentravę į virusą. Knygoje, kurios liko nepristatytų dar 12 skyrių, veiksmo tikrai bus daugiau, taigi – linkiu nenuobodžiauti. Šio skyriaus veiksmą (pirmame komentare po šiuo įrašu) pristato instrumentinis Ministry kūrinys – kaip, suprasite paklausę arba vien iš pavadinimo “Hizbollah“.Tuo pačiu kaip iliustraciją dedu seną tekstą apie “naujuosius barbarus“, kuris yra bendras mano ir Vaidoto Žygo (ex Vaido Iškrypėlio iš 33% Kiaulių Pakeliui į Vatikaną, jo – lietuviškoji dalis, hm) kūrinys. Jojo likimas yra toks, kad daina jam buvo sukurta ir įrašyta, tačiau pradingo be žinios.

Tikiuosi, kad mes dar nedingsim ir pasimatysim. Geros žiemos. Iki.

30) 2020-01-22

Sveiki,

knygoje “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) po visko, kas nutiko, TSS įpuola į visišką desperaciją ir dabar pristatomas skyrius vadinasi:

30) Kai pasaulis išduoda, alkoholis – geriausia paguoda.

Jame jis netgi galiausiai sugeba rasti atsakymą, kurio labai ilgai ieškojo, tačiau šis tampa jam nebeįdomus, mat kelia tik dar daugiau klausimų.

O kol mūsų herojus kamuojasi labai nekokioje būklėje ir nuotaikoje, aš šios dienos bloge, pateiktame jums patogiau suskaidytame meniu, stengiuosi toliau ieškoti optimizmo ekonominiuose ir ne vien imigracijos bei “antirasizmo“ (aš jį vadinu mandriau – multikultūralizmu) reikaluose – tai ar yra nors kokios nors naudos iš to? Žinoma, mums teigiama, kad nauda yra visiems, išskyrus visokius “fašystus“, bet… kaip pamatysite, jei paskaitysite, jos ir išties yra.

Gi skyrelyje “Mano straipsniai“ įdėjau naujausią savo straipsnį apie malonumus, patogumus, tiesą ir laisvę.

Herojaus būklę iliustruoja šis senas mano tekstas, parašytas nesukurtai dainai, bei grupės Ministry kūrinys pirmame komentare po šiuo įrašu.

Taigi, sveiki atvykę į… nuopuolį (welcome to the fall).

31) 2021-01-29

Sveiki,

šis knygos “Pasirengus gimti“ (https://pasirengusgimti.com/) skyrius vadinasi:

31) Atsakymai, kurie nepaaiškina.

Mat TSS ir vėl susitinka Joną. Kaip visada – tam, kad kažką išsiaiškintų. Ką jis ten išsiaiškina, pamatysite paskaitę.

Kol dalis Jonos atsakymų TSS vis dar atrodo kaip mįslės, savo bloge aš bandau paaiškinti mįslę kaip naujoji kairiųjų politika susijusi su rasizmu ir kodėl darbininkai iš žemesniųjų socialinių sluoksnių, anksčiau tradiciškai rėmę kairiuosius, staiga patapo dešiniaisiais bei rasistais. Remdamasis Jungtinės Karalystės pavyzdžiu, t.y. ta pačia knyga, kaip anksčiau.

Šio skyriaus iliustracijai naudoju šį paveiksliuką, mat tas katinas, kuris sako “Ponai, jūsų ramybė žeidžia panikuojančių jausmus.“ man kažkodėl primena Joną. Taip pat kaip iliustraciją žr. istoriją mano feisbuko įraše čia: https://www.facebook.com/tomas.senuta/posts/3846722928722408

Gi apie tiesos paieškas geriausiai, mano galva, dainuoja ta pati grupė Ministry kūrinyje, pateiktame pirmame komentare po šiuo įrašu – “The only truth I know is the look in your eyes“ (Vienintelė tiesa, kurią žinau – žvilgsnis į tavo akis).

Nepanikuokite ką nors nemalonaus tose akyse pamatę. Iki.

32) 2021-02-05

Sveiki,

32-ajame knygos “Pasirengus gimti“ skyriuje TSS pagaliau imasi Jonos pasiūlymo – sekti Kristumi – taip, kaip jis tai supranta, t. y. gūglindamas, todėl šis skyrius ir vadinasi:

32) Kam reikalinga Kristus?

Jis nukelia mus nebe į ateitį, bet labiau į praeitį – maždaug 1960-uosius ir netgi XIX a., t. y. yra grįstas faktine istorine informacija.

Dalį jos surinkau iš šaltinių, nurodytų skyriuje “Kas įtakojo“. Šiandien po ilgo laiko vėl papildau jį įdomiomis nuorodomis.

Nuorodos daugiau pasakoja apie išlaisvinimo ir feministines teologijas, na, o kad papasakoti apie dar vieną – klestėjimo teologiją (prosperity theology) specialiai šaltinių neieškojau, mat su ja ir taip daug kur esu susidūręs gyvenime. Vietoj to papasakosiu apie ją šio įrašo pirmajame komentare grupės Leningrad humoristiniu vaizdo klipu – rusiška pasakojimo apie klestėjimo teologiją versija (ką tik atkreipiau dėmesį, kad klipe dalyvauja ir Buratinas, apie kurį visai neseniai rašiau čia: https://pasirengusgimti.com/apverstas-pasaulis-iii-laisve/).

Apie manąsias Dievo paieškas pasakoja šio įrašo iliustracija – dar vienas mano tekstas nesukurtai dainai, kuris, beje, vadinasi taip pat kaip pereitą pristatomąjį knygos įrašą iliustravęs Ministry dainos klipas – Stigmata.

Nors laikas būtų pereiti prie pasakojimo apie Katalikų bažnyčią, kuri yra didžiausioje krizėje nuo Reformacijos laikų ir patiria didžiausią nuosmukį, kada nors buvusį apskritai, kol kas šią užduotį atidedu norėdamas pabaigti temą apie rasizmą, imigraciją ir multikultūralizmą. Šios dienos bloge toliau sklaidau mitus pasakodamas apie rasizmą, diskriminaciją, ksenofobiją, oikofobiją (nepagrįstą savos kultūros nuvertinimą) ir t.t., o pabaigoje pateikiu kelis filmukus apie JAV rasines problemas – paradoksą, kad politinė juodaodžių sėkmė atvirkščiai proporcinga ekonominei sėkmei bei apie tai, kaip panaikinti “baltųjų privilegijas“.

Įdomaus skaitymo ir žiūrėjimo.

33) 2021-02-13

Sveiki,

Ech ta nuotaikų kaita… Šįsyk distopijos “Pasirengus gimti“ herojus įniršta ir apie tai rašoma skyriuje:

33) Blogiausia vieta sukelti katastrofą.

Na o aš, kaip pažadėjau, pradedu naują temą pasakodamas apie katastrofą, vykstančią Romos Katalikų Bažnyčioje – šios dienos bloge.

Šį kartą papiktnaudžiausiu jūsų dėmesiu sau ir kaip emocinę iliustraciją šiam knygos skyriui pristatysiu net 2 savo kūrinius. Tiksliau – 2 tekstus, muzikinis kūrinys ir atlikimas yra grupės SH. Šį kartą naujesnis tekstas (“XXI a. herojus“) paveiksliuke ir vėl sukurtas nesukurtai dainai, o senesniam (beje, lietuviškam!), kuris dainuojamas SH kūriny, pateiktame pirmame komentare po šiuo įrašu, pasisekė labiau. Kaip matote, daina buvo ne tik sukurta, įrašyta bei išleista, bet ir, beje, išpopuliarinta – kurį ilgesnį laiką pabuvojo M1 ir pan. radijo stočių topų viršūnėse. Tiesa, tai buvo labai seniai.

Gero skaitymo ir klausymo.

34) 2021-02-22

Sveiki,

kaip jau supratote vien iš knygos “Pasirengus gimti“ pereito skyriaus pavadinimo, nesivaldymas mūsų herojui geruoju nesibaigė. O šiame skyriuje tie blogumai tęsiasi toliau, todėl jis vadinasi:

34) Kai viskas sukrušta daug labiau nei tikėjaisi.

Ir dėl ko visa tai atsitiko? Geriausiai tai iliustruoja šio įrašo paveikslėlis.

Apgailėtiną būseną, į kurią šio skyriaus pradžioje patenka TSS, iliustruoja pirmame komentare po šiuo įrašu pateiktas muzikinis kūrinys ir jo vaizdo klipas. Na o kas buvo toliau, sužinosite perskaitę šį skyrių.

Na o aš, dėl viso pikto, visai ne šiame socialiniame tinkle, o savo bloge tęsiu diskusiją apie progresyvistų ir tradicionalistų diskusiją Katalikų Bažnyčioje. Kodėl tai taip svarbu? Sužinosite perskaitę.

Gero skaitymo, klausymo ir žiūrėjimo. Iki.

35) 2020-02-26

Sveiki,

knygoje “Pasirengus gimti“ nuo visko, kas vyksta, ir visko, ką sužino, mūsų herojus jaučiasi taip, kad skyrius vadinasi:

35) Kai srovė neša prieš srautą.

Šį kartą po brolio jis susitinka su tėvu ir iš jo, tame tarpe, sužino šį tą tėviško – apie šeimą.

Todėl, nori-nenori, prie šios temos dar kartą grįžtu ir aš. Temos aktualumas viršija bet kokią epochinę reikšmę – po kokio šimto tūkstančių metų tam tikros vienokios šeimos sampratos į Lietuvą kaip tik dabar jos valstybinei valdžiai remiant ir spaudžiant ateina radikaliai nauja, kuri pretenduoja tapti naujuoju normalumu ir išstumti dabartinio modelio rėmėjus už “sveiko proto visuomenės“ ribų. Ką gi, tokių sukrėtimų proga aš irgi skelbiu blogą, kuris kam nors tikrai pasirodys sukrečiantis – šį kartą įdėjau ir daug vaizdo medžiagos lietuviškai.

O mūsų herojus kuo toliau, tuo labiau irgi darosi sukrėstas, todėl šio knygos skyriaus pristatymui gerai tinka dar viena kolektyvo Ministry daina ir klipas (pirmame komentare po šiuo įrašu) “Burning inside“ (Degantis viduje). Beje, ši daina skambėjo ir vienoje dramatiškoje scenoje labai garsaus Holivudo režisieriaus klasikiniame-fantastiniame filme, kurio ir pavadinimas, ir pati ta scena labai stipriai susiję su kone pagrindine manosios distopijos “technologine“ idėja. Gal galite atspėti koks tai filmas?

Nors distopijos pasaulis, kuriame TSS jautėsi gyvenąs, buvo be ribų, taigi, ir be taisyklių, tačiau ir jis tikėjo bent keliais dalykais kaip gyvenimo normomis. Na o šiam tikėjimui žlungant, jo “sielos klyksmas“ gali nuskambėti kaip ir šis “rusiškos dūšios“ užrašas: “Laikykitės nors kokios nors tvarkos“.

Ar mes dar turime likusio ką nors tokio, ko visi galėtumėme laikytis? Tai jau antras klausimas jums šiame įraše, tai galite ir neatsakinėti. Aš pasistengsiu laikytis savo tvarkos pabaigti pristatinėti šią knygą. Iki.

36) 2021-03-05

Sveiki,

štai ir priėjome galutinį lūžinį tašką knygos “Pasirengus gimti“ siužete, jei neskaityti knygos pabaigos, iki kurios dar nepriėjome, bet liko nedaug. Taip ir norėjau pavadinti šį skyrių “Lūžis“, bet, pagalvojęs, pavadinau:

36) Kai visi atsakymai – pavėluoti.

Taigi, TSS požiūris į pasaulį, kuriame gyveno, priėjo liepto galą – galutinai išaiškėjo, kad šis ne tik žiaurus ir neteisingas, bet dargi melagingas. Ir kas gi kaltas? Kaip sakoma šioje iliustracijoje, kuri savotiškai anonsuoja ir tolimesnę knygos temą: “Mėgstu detektyvus. Pabaigoje ten visuomet išaiškėja, kad kaltas – ne aš.“

Gyvenamuoju metu irgi priėjome tam tikrą lūžio tašką mūsų visuomenėje, kur visi irgi viens kitą kaltina. Vienas iš požiūrių – neteisingas nuomones neteisėtai skleidžia Lietuvos Katalikų Bažnyčia. Ką gi, labai puiki proga grįžti prie ankstesnės blogo temos – katalikybės ir modernybės susidūrimo, ir tuo pačiu ją pabaigti.

Šis blogas yra apie pagrindines klaidas, kurias, kataliko požiūriu, daro šiuolaikinis pasaulis, o ypač – patys katalikai jame. Dalis blogo yra taip pat ir apie pagrindines klaidas, kurias katalikai daro pačioje katalikybėje, o pasaulis klaidingai tai priima kaip tam tikrus svarbius katalikybės požymius. Žodžiu, subalansuota visiems – tikintiems ir netikintiems – apie pasaulio ir katalikų klaidas tradiciniu požiūriu. Tikiuosi, kad perskaityti tai jums bus naudinga.

Na o visiems sąmoningiems ir pasąmoningiems šio pasaulio melagiams skiriu savo mėgstamiausios grupės dainą “Liar“ (Melagis, žr. pirmame komentare po šiuo įrašu). Iki.

37) 2021-03-12

Sveiki,

nuo šiol knygoje “Pasirengus gimti“ keičiasi kone viskas – net kalbos gramatika. Todėl naują skyrių pavadinau paprasčiausiai:

37) Ant naujų pamatų.

Šią savaitę buvo Lietuvos vardadienis, gi ir knygoje nuo šiol TSS nebe TSS, o Teodoras. Taip pat jis nebe “ji“, o “jis“ ir jis ne tik bando suprasti, ką tas “jis“ reiškia, bet ir pratinasi prie mums vis dar įprastos lietuvių kalbos, kur egzistuoja vyriška ir moteriška giminės. Maža to, susiranda naują draugą (ir draugiją), kuris jam pasakoja kaip iš tikrųjų veikia tuometinė visuomenė ir kokia išeitis iš susidariusios padėties.

Ką gi, Teodoras susirado žmogų, siūlantį išeitį kaip spręsti jųjų visuomenės problemas, o man leiskite savajai pristatyti kuklią manąją. Mėgstu nuoseklumą, todėl pradėsiu nuo ten, kur baigiau – nuo katalikybės. Pradėsiu III blogo dalį – apibendrinančiąją, nes ir pats knygos siužetas priėjo prie atomazgos. Ar galima katalikiškais principais išspręsti mūsų moralinius ginčus? Ar galima peržengti taip vadinamą dvipolinį mąstymą ir tokius susiskirstymus kaip kairieji-dešinieji? Tikiuosi, kad šis tekstas bus įdomus ne tik pirmajam mano kritikui Marius Petronis (kuris mėgo apie tai pakalbėti), bet ir visiems – šį kartą blogas labiau apie sprendimus nei apie problemas, vėlesnius numačiau kitokius.

Tai, kad priėjome iki visa ko apibendrinimų, iliustruoja ir ši iliustracija, vaizduojanti netikrus žmones, netikrą maistą, netikrus vaistus, netikrą orą, netikras žinias, netikrą istoriją, netikrus lyderius, netikrą revoliuciją ir netikrą dvasingumą ir teigianti, kad mes gyvename pasaulyje, susidedančiame iš viso šito ir stebimės kodėl žmonės nekenčia tiesos.

Gi naująją ir gan pakilią Teodoro būseną apibendrina Nine Inch Nails muzikinis klipas “We’re in this together“ (Esame tame kartu), nors žmonės ten susitelkia problemas spręsti ir pabėgimu (žr. pirmąjį komentarą po šiuo įrašu).

Taigi, pabėgimas – vienas iš trijų sprendimo būdų, apie kuriuos rašau savo distopijoje, o štai iš kur aš ištraukiau būtent tris galimus būdus ir kas mane paskatino tokias galimybes panagrinėti pristatau skyrelyje “Kas įtakojo“ tuo apibendrindamas ir pabaigdamas visas nuorodas į kitus kūrinius, įtakojusius “Pasirengus gimti“.

Jei apibendrintai – iki, nes įvairūs pristatymai ir apibendrinimai (išskyrus to, kas įtakojo šią knygą) dar nesibaigė. Linkiu gražaus pavasario.

38) 2021-03-19

Sveiki,

taigi, mūsų Teodoras įtikinamas paskutiniam veiksmui distopijoje “Pasirengus gimti“ – teroro aktui, ir šis skyrius vadinasi:

38) Ko nepadarysi iš neapykantos, meilės ar dėl draugų.

Jam pažadama maždaug tokia parama, kokia vaizduojama šioje iliustracijoje – kariai mūšyje prašo paramos iš oro, taigi – praskraidinamas lėktuvas su transparantu “Gražuoliai!“.

Ką gi, parama yra, ir kontrrevoliucija prasideda. Manoji dvasinė (o gal labiau tik psichologinė) kontrrevoliucija prasidėjo daugiau nei prieš 3 dešimtmečius ir štai tik neseniai prasidėjo ir politinė. Už abi turėčiau būti dėkingas ir šiai grupei – mėgstamiausią jos dainą “Bodies“ (Kūnai) pristatau pirmame komentare po šiuo įrašu. Ji ir man pačiam geriau paaiškina kodėl mes, tuolaikiniai Lietuvos pankai (bent jau kaunietiškoji jų dalis), visų pirma nekentėme hipių (nors ilgą laiką man buvo sunku įvardinti dėl ko). Tam, kad paaiškinti ir jums, dalį dainos teksto šį kartą išversiu:

“Ji buvo mergina iš Birmingemo.

Ji ką tik turėjo abortą.

Ji buvo beprotybės atvejis.

Jos vardas buvo Paulina.

Ji gyveno medyje.

Ji nebuvo ta, kuri nužudė savo kūdikį.

Ji siuntė laiškus iš kaimo.

Ji buvo gyvulys.

Ji buvo prakeikta gėda.

Kūnas! Aš – ne gyvulys.

Kūnas! Aš – ne gyvulys.

Atbogintas ant stalo fabrike,

Ten, kur būti nelegalu,

Pakete tualete

Mirk, mažas klykiantis kūdiki.

Kūnas! Klykiantis sup*stas

Kruvinas jovalas.

Ne gyvulys,

Tai – abortas.

Kūnas! Aš – ne gyvulys.

Mamyte! Aš – ne abortas.

Pulsuojantis sąmyšis,

Kliurksintis kruvinas jovalas.

Aš – ne išmata,

Aš ne proteino praradimas,

Aš ne pulsuojantis sąmyšis.“

Kol The Sex Pistols vis dar dainuoja tiesiai-šviesiai ir viskas aišku, iš šono pažvelgus į taip vad. Lietuvos katalikus gali pasidaryti aišku nebelabai. Krikščionys demokratai parlamente muilinasi nuo grynai krikščioniškos politinės atsakomybės tuo tarpu užtariami Didžiosios Katalikės “apie religiją nekalbu“ Maldeikienės, kuri aiškina, kad tokia ta katalikybė turi ir būti. Tai kokia? Na, pasiaiškinkim ir dar kartą. Šios dienos bloge pristatau grynai katalikiškos politinės filosofijos (nepainioti su įv. krikdemais ir pan.) atstovą, žymų dar XIX a. pirmoje pusėje. Jis įdomus tuo, kad teisingai išprognozavo pasaulio įvykius iki pat dabar. Tai padarė lygindamas katalikybę su tuo metu beužgimstančiais liberalizmu ir socializmu ir, beje, labai gerai paaiškino, kad liberalų nebeliks – šiuo metu teturime tik liberalmarksistus. Taigi – kas galiausiai nugalės skirtingų teologijų mūšyje? Manau, kad jums turėtų būti įdomu paskaityti.

Na o mūsų dar laukia išsiaiškinti kas nugalės manojoje distopijoje, todėl sakau iki.

39) 2021-03-26

Sveiki,

39-ajame knygos “Pasirengus gimti“ skyriuje vyksta pasiruošimas teroro aktui iki pat lemtingosios dienos ir mūsų herojus nori-nenori susimąsto klausimu, kuriuo ir pavadinau šį skyrių:

39) Ką būtų galima palikti pasauliui po savęs?

Visi tokie apmąstymai mane kažkodėl privertė prisiminti dar vieną seną savo tekstą nesukurtai dainai, mat man jis asocijuojasi su tokia būsena. Vadinasi “Nužudyk BuddaH“ – kai kam jis rodėsi keistas, kai kam – įdomus, jis yra šiame įraše.

Dar viena asociacija – su pereito skyriaus pristatymo muzikine iliustracija, skelbusia kontrrevoliucijos pradžią. Šį kartą pirmajame komentare po šiuo įrašu noriu paskelbti vieną mėgstamiausių savosios grupės SH dainų – “69’s woman“ (reiškia “69-ųjų moteris“, deja – angliškai, bet nors tekstas – ne mano) iš garsiojo albumo “Supermeno užkandžiai“. Daug kartų su Audrius Kalytis aptarinėjome apie ką ji galėtų būti ir buvo daug variantų. Šį kartą ji man – apie 1968-ųjų revoliucijos pabaigą (tarsi įvykusią fantastiškai greitai – jau 1969-aisiais, o gal teįvyksiančią tik 2069-aisiais?).

Kaip ten bebūtų su visom asociacijom, pabaigom ir žymiais kūriniais, šį kartą savo bloge cituoju daugybę ištraukų iš 2-jų dalių knygos, kurią laikau viena svarbiausių XIX a. Chronologiškai nuo pereitame bloge cituotos knygos jį grąžina mus nepilnai keliomis dešimtimis metų ir keliais labai svarbiais istoriniais įvykiais atgal link XIX a. pradžios. Tematiškai aš noriu apibendrintai panagrinėti knygos “Pasirengus gimti“ ir svetainės www.pasirengusgimti.com pagrindinę temą – totalitarizmą, šiai temai skirsiu ir likusius du blogus.

Ar jums niekuomet nekilo klausimas, kaip taip galėtų būti, kad iš demokratinės santvarkos ne kokiu nors karinio perversmo ar pan. būdu kiltų totalitarizmas? Man kilo. Žinau, kad daug yra manančių, jog demokratija puikiai išsilaiko pati, teužtenka retkarčiais suvaikščioti į rinkimus. Netiesa. Tai – labai trapus ir sudėtingas mechanizmas, todėl turi būti mūsų pačių atidžiai prižiūrimas. Na o cituojama knyga parašyta nors ir aristokrato, bet klasikinių liberalių pažiūrų politinio mąstytojo, iš arti stebėjusio demokratijos gimimą ir vystymąsi JAV ir šiuos stebėjimus bei samprotavimus pateikusio minėtoje knygoje. Autorius buvo karštas demokratinės santvarkos šalininkas, nuoširdžiai žavėjęsis ja, ją propagavęs ir palaikęs, tačiau, būdamas įžvalgus žmogus, pastebėjo ir neigiamų, į diktatūras ir barbarybę vedančių tendencijų pačioje šios tuomet labai net optimistiškai jo priimtos santvarkos užuomazgoje. Taigi, kokie tie demokratijos defektai, sukeliantys totalitarizmo grėsmę ir ar galime sakyti, kad pas mus jie jau pakankamai išryškėję? Manau, kad jums bus įdomu paskaityti dar ir todėl, kad cituojami tekstai parašyti puikia literatūrine kalba.

Tuo pačiu svetainėje pridėjau dar vieną skaitytojo atsiliepimą apie mano knygą.

Taigi, gero skaitymo ir iki.

40) 2021-04-03

Sveiki,

štai distopija “Pasirengus gimti“ ir beveik priėjo pabaigą. Šią savaitę kaip tik sužinojome kas yra kas Seime ir beliko tik pavardėmis paskelbti, na o šis distopijos skyrius irgi yra apie tai:

40) Kai sužinai ir tai, ko nenorėjai žinoti.

Šį beveik paskutinį pristatymą pabaigsiu tuo, kuo ir pradėjau – o pradėjau Swans daina “Blind“ (Aklas), dabar pirmame komentare po šiuo įrašu pristatau jų dainą “Will we survive“ (Ar mes išgyvensim).

Gi kaip tik šiam skyriui tinka ir mano tekstas apie mirštantį legendinio XIX a. mašinų laužytojų judėjimo atstovą luditą, kuriame fantastikos elementų yra šiek tiek daugiau nei manojoje distopijoje. Šį kartą būtent šiam tekstui daina buvo sukurta ir įrašyta “auksinio SH trejetuko“ Ričardas Tubelis, Audrius Kalytis ir Andrew Kacanovas ir, mano žiniomis, tai yra paskutinė SH (ne taip ir seniai) sukurta ir įrašyta daina, beje, puikiai atlikta senuoju-geruoju SH stiliumi. Deja, įrašas iki galo neužbaigtas ir tuo labiau neplatinamas.

O savajame temų, susijusių su distopija, aptarinėjimo bloge keliauju iš XIX a. į XX a. su knyga, šį kartą kaip viena iš svarbiausių XX a. knygų pripažinta ne tik mano, bet ir visuotinai. Tiesa, bus ten ir apie sąsajas net su XVII a. Pats jame pasakoju, kaip šioje knygoje apie totalitarizmą netikėtai radau ir sąsajų su svarbiausiomis distopijos technologinėmis temomis – dirbtiniu intelektu, nemirtingumo siekiu, o taip pat ir su kitų planetų kolonizavimu. Ir ne tik su technologinėmis idėjomis bei aspektais. Knyga yra apie pagrindinę temą – totalitarizmą, bet pernelyg didelės apimties, kad visą ją išnagrinėčiau, todėl pasakoju tik tai, apie ką dar mažai pasakojau ir kas iš to labiausiai su mano distopija susiję – blogas vadinasi “Megalomanija, galios kaupimas, ekspansija ir vienišumas: kai kurie progresyvizmo ir totalitarizmo principai.“

Taigi, malonaus skaitymo ir jaukių švenčių. Ir patikėkite – tai dar ne pabaiga, mūsų dar laukia Prisikėlimas!

41) 2021-04-10

Sveiki,

na štai – knygoje “Pasirengus gimti“

41 skyrius) Keistasis. Apie šokančius majus ir PABAIGA.

Kad jau ta pabaiga tokia keista, knygos pristatinėjimą leisiu sau pabaigti irgi keistai – iliustruodamas tuo, kas galbūt ne visiems bus suprantama, kaip tai su knyga ir jos pabaiga susiję, bei nieko neaiškindamas apie tai. Visų pirma – labai gražia daina pirmame komentare po šiuo įrašu. Antra – dar vienu savo tekstu, kuriam kažkuomet sekėsi daug geriau, nei kitiems mano tekstams, pateiktiems per knygos pristatymo laiką – ex-SH narys Martynas Tamulis, sukūręs vieno žmogaus muzikinį projektą pavadinimu Million Colours Fiction, sukūrė jam labai gražią dainą, kiek primenančią dabar pristatomą minėtame komentare, įrašė ir netgi išleido, tiesa, ji taip ir nebuvo išpopuliarinta. Seniau ją buvo galima rasti internete, deja, dabar neberandu.

Tačiau pats paskutinis blogas nebus keistas, atvirkščiai – tai blogas, kuriame daugiausiai pasakojama apie pagrindinę mano knygos temą ir vadinasi jis “Šliaužiantis naujojo totalitarizmo perversmas – genderizmas ir jo sudėtinės dalys“. Ačiū vienam Lietuvos politinės filosofijos profesoriui, kuris visa tai subendrino ir man beliko pateikti. Paskutinis knygos skyrius yra kone trumpiausias, šis blogas – pats ilgiausias. Nemėgstantiems ilgai skaityti ten yra ir kito Lietuvos akademiko – politologo trumpas video pasakojimas apie daugelį tų dalykų. Blogas ilgas, nes sudėtinių genderizmo dalių yra daug. Ką gi, gyvenimas ir pasaulis yra sudėtingi, tik tiesa – paprasta, todėl norint viską kontroliuoti (o tokia yra viena iš totalitarizmo esmių) bei pakeisti pačią žmogaus prigimtį (o tokia yra viena iš genderizmo esmių), taip paprastai neišsiversi.

Iš blogo medžiagos turėtų būti labiau aišku kodėl yra toks svarbus Didysis šeimos gynimo maršas, bet ne tik – iš tiesų genderizmas kėsinasi į daugelį svarbių žmonėms dalykų. Taigi, tikiuosi, kad susitiksime ten ir / arba dar kitur. Neatsisveikinu – iki.

Knygos “Pasirengus gimti“ pristatinėjimo pabaigos proga, pabaigą pristatančią dainą noriu pakartoti dar ir gyvo atlikimo variantu ir tuo pačiu pasidžiaugti, kad, visgi, rasti laiko pristatyti daugumą to, ką norėjau papasakoti, man pavyko – jei ne per 10, tai per 12 mėnesių – rasite svetainėje http://www.pasirengusgimti.com:

Knygą “Pasirengus gimti“ pristatinėjau bent trimis kalbomis – lietuviškai, rusiškai ir angliškai, todėl jos pristatymo pabaigai skiriu ir alternatyvų rusišką kūrinį. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad mano knyga pristatoma ir internetiniame kultūros dienraštyje „7 meno dienos“: https://www.7md.lt/22580, o svarbiausiai – ją taip pat nemokamai galite atsisiųsti per Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos elektroninių išteklių bibliotekos šią nuorodą: http://eia.libis.lt/show.php?item=pasirengus_gimti . Maža ką, galbūt atsarginis variantas gali praversti. Jeigu nieko, manoji svetainė http://www.pasirengusgimti.com, kurioje taip pat nemokamai yra ši knyga bei daugybė kitos medžiagos, kol kas numatyta gyvuoti bent iki 2022-03-31.

Na ir galiausiai paskutinis knygos “Pasirengus gimti“ muzikinis pristatymas – gimtąja lietuvių kalba.

Patį knygos pristatymą atlikau labiausiai per politinę jos prizmę. Galima buvo pasirinkti ir kitaip – psichologiškai, teologiškai, metafiziškai ar pan. Už uždangos liko ir mano asmeninio gyvenimo dalis, tiesiogiai susijusi su šia knyga. Betgi, matau kad pasielgiau teisingai. Net pats nesitikėjau, kad per tokį trumpą laiką knygoje iškeltos problemos taps taip labai aktualios Lietuvos politikoje irgi.

Tuo tarpu, kas dar bus aktualu politikoje ar ne politikoje, Lietuvoje ar pasaulyje pasistengsiu pristatyti šiame feisbuko profilyje, žinoma, jei tik toks ateity egzistuos.

Atsisveikindamas su knygos pristatymu taip pat sukūriau ir atskirą puslapį, kuriame sudėti visi mano feisbukiniai jos pristatymai su visais paveikslėliais ir muzikiniais įrašais – čia. Jei kam įdomu – galima skaityti knygą klausantis muzikos, išreiškiančios tai, kas ten vyksta, o po to perskaityti su tuo susijusias bogo temas.

Iki.

%d bloggers like this: